Ծնվել է 1974թ․ հունիսի 24-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
Տասնյոթ տարեկանից ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Արցախյան պատերազմի մարտական գործողություններին, ինչպես ֆիդայական ջոկատներում,այնպես էլ կանոնավոր բանակում:
1997թ․՝ «Արցախգազ» ՓԲԸ վարպետ
1999-2020թթ․՝ «Արցախգազ» ՓԲԸ գազատրանսպորտային ծառայության պետ
2011-2015թթ․՝ Ստեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանու անդամ
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
Արցախի Հանրապետության Վետերանների միության անդամ է:
Պարգևատրվել է «Արիության համար», «Հայրենյաց պաշտպան» մեդալներով, «Արցախի Հանրապետության 20 ամյակ», «ԼՂՀ մատուցած ծառայութլունների համար» հուշամեդալներով, «Ֆիդայիներ» շքանշանով: Արժանացել է գերատեսչական մի շարք պատվոգրերի:

Born June 24, 1974 in the city of Stepanakert
1996 - Graduated from the ASU «Agricultural Mechanization» department with a degree in Mechanical Engineering
From the age of seventeen actively participated in the Artsakh war both in guerilla detachments and in the regular army.
1997 - «Artsakhgaz» CSJC as a master
1999 – 2000 - Head of the Gas Transportation Service in the CSJC «Artsakhgaz»
2011-2015 – Member of the Stepanakert City Community Council
In the March 31 parliamentary elections, was elected deputy of the Artsakh Republic National Assembly of the 7th Convocation by the proportional list of the “Free Motherland – UCA” bloc of parties.
Member of the Artsakh Veterans' Union Non-partisan Married and has three children. Awarded for "Courage", "Patriotic Defender" medals, "20th anniversary of the Artsakh Republic" commemorative medals, with the order "Fidayi" Awarded a number of departmental certificates.