1999-2002թթ․ հաճախել է Ստեփանակերտի Ավետիք Իսահակյանի անվան թիվ 10 միջնակարգ դպրոցը:
2012թթ․ ավարտել է ԱրՊՀ–ի պատմության և քաղաքագիտության ֆակուլտետի «Հայաստանի հարակից երկրների պատմություն» բաժինը՝ ստանալով մագիստրոսի գիտական աստիճան:
2010-2015թթ․՝ Ստեփանակերտի Վ․ Ջհանգիրյանի անվան թիվ 11 ավագ դպրոցի պատմության և հասարակագիտության ուսուցիչ
2015թ–ից՝ «Մտքի ուժը» հասարակական կազմակերպության նախագահ
2016-2019թթ․ աշխատել է ԱՀ ՄԵՀԶ նախարարության «Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայություն» ՊՈԱԿ-ում՝ «Տիգրանակերտ» պատմամշակութային արգելոցի վարիչ
2018թ․ ընտրվել է «Քաղաքացիական միացյալ դաշինք» կուսակցության վարչության անդամ:
2019թ-ից՝ Արցախի հանրային հեռուստառադիոընկերության «Հետհաշվարկ» ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթի հեղինակ-վարող
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:

1999-2002 - Studied at the Stepanakert secondary school No10 after Avetik Isahakyan
2012 - Graduated from the ASU «History of the Neighboring Countries of Armenia» section of Faculty of History and Political Science, receiving Master’s degree
2010-2015 - History and Social Studies teacher of the high school No1, after V.Dzhangiryan in Stepanakert
2015 - Director of the NGO «The Power of Thought»
2016-2019 - Head of "Tigranakert" historical and cultural reserve, "State Service for the Protection of the Historic Environment" SNCO of the Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism
2019 - Elected member of the board of the "United Civil Alliance" party
Since 2019 - Author-Conductor of the «Countdown» intellectual game-competition of the Artsakh Public Television and Radio Company
2020 - In the March 31, 2010 parliamentary elections was elected the Republic of Artsakh National Assembly of the 7th convocation deputy by the proportional list of the "Free Motherland-UCA" bloc.