1999-2002թթ․ հաճախել է Ստեփանակերտի Ավետիք Իսահակյանի անվան թիվ 10 միջնակարգ դպրոցը:
2012թթ․ ավարտել է ԱրՊՀ–ի պատմության և քաղաքագիտության ֆակուլտետի «Հայաստանի հարակից երկրների պատմություն» բաժինը՝ ստանալով մագիստրոսի գիտական աստիճան:
2010-2015թթ․՝ Ստեփանակերտի Վ․ Ջհանգիրյանի անվան թիվ 11 ավագ դպրոցի պատմության և հասարակագիտության ուսուցիչ
2015թ–ից՝ «Մտքի ուժը» հասարակական կազմակերպության նախագահ
2016-2019թթ․ աշխատել է ԱՀ ՄԵՀԶ նախարարության «Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայություն» ՊՈԱԿ-ում՝ «Տիգրանակերտ» պատմամշակութային արգելոցի վարիչ
2018թ․ ընտրվել է «Քաղաքացիական միացյալ դաշինք» կուսակցության վարչության անդամ:
2019թ-ից՝ Արցախի հանրային հեռուստառադիոընկերության «Հետհաշվարկ» ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթի հեղինակ-վարող
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:

В 1999-2002 годах учился в степанакертской средней школе №10 им. Аветика Исаакяна.
В 2012 году окончил отделение «История сопредельных стран Армении» факультета истории и политологии АрГУ, получив ученую степень магистра.
2010-2015гг. – учитель истории и обществоведения в степанакертской старшей школе N11 им. В. Джангиряна
С 2015 года является председателем общественной организации «Сила мысли».
В 2016-2019 годах работал заведующим историко-культурным заповедником «Тигранакерт» в ГНКО «Государственная служба по охране исторической среды» Министерства культуры, по вопросам молодежи и туризма Республики Арцах.
В 2018 году был избран членом правления партии «Объединенный гражданский альянс».
С 2019 года является автором и ведущим интеллектуальной игры-конкурса «Обратный отсчет» общественной телерадиокомпании Арцаха.