1978-1979թթ․ աշխատել է Ստեփանակերտի շտապ օգնության բժշկական կայանում՝ որպես սանիտար:
2004թ․ ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտի մասնագիտական խորհրդի որոշմամբ շնորհվել է բժշկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
2008-2010թթ․՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության «Արմինե Փակումեանի անվան պոլիկլինիկա» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն
2010թ-ից՝ նույն պոլիկլինիկայի սրտաբան
2014թ․՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր բուժօգնության գծով գործադիր տնօրենի տեղակալ
2016-2018թթ․՝ ԱՀ առողջապահության նախարար
2020թ․ մարտի 31-ի ԱՀ խորհրդարանական ընտրություններում «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման պատգամավոր:

Родилась 15 июля 1961 года в городе Степанакерте.
В 1986 году окончила Ереванский государственный медицинский институт, получив квалификацию терапевта.
С 1986г. – участковый терапевт в Степанакертской городской поликлинике.
В 1989 году работала кардиологом в Степанакертской городской поликлинике.
В 2004 году по решению профессионального совета Национального института здравоохранения РА получила ученую степень кандидата медицинских наук.
2008-2010гг. – исполнительный директор ЗАО «Поликлиника им. Армине Пакумеан» Министерства здравоохранения Республики Арцах
2010г. - кардиолог ЗАО «Поликлиника им. Армине Пакумеан»
2014г. - заместитель исполнительного директора по амбулаторной медицинской помощи ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах