ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մայիսի 29-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է շրջանառության մեջ գտնվող նախագծերի ցանկը: Օրինագծերի պատրաստության և դրանց շուրջ հանձնաժողովային քննարումների վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Ջիվանյանը, պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը և ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Գրիգորյանը ու արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը:
Սպասվող նիստի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 14 օրենսդրական նախաձեռնություններ, ինչպես նաև ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2018թ. գործունեության, մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին հաղորդումը, Արցախի Հանրային հեռուստառադիոընկերության 2018թ. գործունեության վերաբերյալ հաղորդումը և «Վերածնունդ» խմբակցության հարցապնդման քննարկումը:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ հերթական նիստը տեղի կունենա վաղը՝ մայիսի 30-ին ժամը 11:00-ին:

May 29, NA President Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the Vice-President of the National Assembly, heads of Standing Committees and factions and staff members.
The Head of the Parliament presented the list of circulating projects. Clarifications on the preparation of the bills and the committee discussions on them have been given by Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs Hovik Jivanyan, Chair of the Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement Affairs Zhanna Galstyan and Chair of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management Aram Grigoryan and Chair of the Standing Committee on Production and Manufacturing Infrastructure Arpat Avanesyan.
The agenda of the upcoming session included 14 legislative initiatives as well as the activities of the Human Rights Defender of the Artsakh Republic in 2018, a report on the state of protection of human rights and freedoms, the 2018 Artsakh Public Television and Radio Broadcasting Company Activity Report, discussion of "Renaissance" faction interpellation.
Summing up the consultation, the NA President stated that the next sitting will take place tomorrow, at 11:00 am on May 30.