Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը
Մայիսի 29-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Ժաննա Գալստյանը և Արամ Գրիգորյանը:
2018թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվություններ են ներկայացրել պաշտպանության նախարարը, ոստիկանության պետը, ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը:

Состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению
29-го мая состоялось совместное заседание постоянных комиссий Национального собрания Республики Арцах по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое прошло за закрытыми дверями. Заседание вели председатели комиссий Жанна Галстян и Арам Григорян.
Годовые отчеты об исполнении государственного бюджета за 2018 год представили министр Обороны Республики Арцах, начальник полиции, директор Службы национальной безопасности и директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям.