Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը
Մայիսի 29-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Ժաննա Գալստյանը և Արամ Գրիգորյանը:
2018թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվություններ են ներկայացրել պաշտպանության նախարարը, ոստիկանության պետը, ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը:

Standing Committees on Defense, Security and Law Enforcement and Budget, Financial and Economic Management Joint Sitting
May 29, joint sitting of the Standing Committees on Defense, Security and Law Enforcement, and Budget, Financial and Economic Management of the Artsakh Republic National Assembly was held by the Chairs of the Committees Zhanna Galstyan and Aram Grigoryan.
The 2018 State Budget Implementation Reports have been submitted by the Minister of Defense, the Head of the Police, the Head of the State National Security Service and the Director of the State Service on Emergency Situations.