Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին ՍԴ դատավորներ և աշխատակազմի ղեկավարը:
Ողջունելով հյուրերին` խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է դատական համակարգի բարեփոխումների ուղղությամբ Հայաստանի և Արցախի շարունակական համագործակցությունը: Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ Արցախում ակտիվորեն ընթանում է օրենսդրությունը Սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու գործընթացը, ու ՀՀ գործընկերների հետ հանդիպումները և մտքերի փոխանակումը նշանակալի աջակցություն է գործընթացի արդյունավետ իրականացման համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը ընդգծել է երկու հայկական հանրապետությունների գործուն կապերի ընդլայնման անհրաժեշտությունը թե՛ օրենսդրական կարգավորումների մշակման, թե՛ սահմանադրական արդարադատության իրականացման բնագավառում:
Հանդիպմանը մասնակցել է Արցախի ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Ջիվանյանը:

24-го мая председатель Национального собрания Ашот Гулян принял делегацию, возглавляемую председателем Конституционного Суда Республики Армения Грайром Товмасяном, в составе которой были руководитель аппарата и судьи КС.
Приветствуя гостей, председатель парламента подчеркнул важность непрерывного сотрудничества между Арменией и Арцахом в направлении реформирования судебной системы. Ашот Гулян отметил, что в Арцахе активно ведется процесс приведения законодательства в соответствие с Конституцией, а встречи и обмен мнениями с коллегами из Армении являются значительной поддержкой для эффективной реализации данного процесса.
Выразив благодарность за прием, председатель Конституционного Суда РА Грайр Товмасян подчеркнул необходимость расширения связей между двумя армянскими республиками как в области законодательного регулирования, так и в области осуществления конституционного правосудия.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Овик Дживанян.