Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին ՍԴ դատավորներ և աշխատակազմի ղեկավարը:
Ողջունելով հյուրերին` խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է դատական համակարգի բարեփոխումների ուղղությամբ Հայաստանի և Արցախի շարունակական համագործակցությունը: Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ Արցախում ակտիվորեն ընթանում է օրենսդրությունը Սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու գործընթացը, ու ՀՀ գործընկերների հետ հանդիպումները և մտքերի փոխանակումը նշանակալի աջակցություն է գործընթացի արդյունավետ իրականացման համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը ընդգծել է երկու հայկական հանրապետությունների գործուն կապերի ընդլայնման անհրաժեշտությունը թե՛ օրենսդրական կարգավորումների մշակման, թե՛ սահմանադրական արդարադատության իրականացման բնագավառում:
Հանդիպմանը մասնակցել է Արցախի ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Ջիվանյանը:

May 24, the Head of the National Assembly Ashot Ghoulyan received the delegation headed by the President of the Constitutional Court of the Republic of Armenia Hrayr Tovmasyan, consisting of the Constitutional Court judges and the Chief of Staff.
Welcoming the guests, the Head of the Parliament highlighted the ongoing cooperation between Armenia and Artsakh in the judicial system reforms. Ashot Ghoulyan noted that the process of bringing the legislation into conformity with the Constitution is actively pursued in Artsakh, and meetings and exchange of views with the Armenian counterparts are a significant support for the effective implementation of the process.
Expressing gratitude for the reception, RA Constitutional Court President Hrayr Tovmasyan emphasized the necessity of expanding the active ties between the two Armenian states in the field of legislative regulation and implementation of constitutional justice.
Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs of Artsakh, Hovik Jivanyan participated in the meeting.