Մայիսի 24-ին ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովները գումարել են համատեղ նիստ, որը վարել են հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռամելա Դադայանը և հանձնաժողովի նախագահ Արամ Գրիգորյանը:
Խոսելով 2018թ-ին աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության բնագավառի հիմնական և գերակա ուղղություններով իրականացվող ծրագրերի մասին՝ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարար Սամվել Ավանեսյանը նշել է, որ ոլորտին պետական բյուջեով հատկացվել է 22մլրդ 906մլն դրամ, ճշտված բյուջեն կազմել է 22 մլրդ 127մլն դրամ, կատարողականը՝ 21մլրդ834մլն կամ 95%-ը, ճշտված բյուջեի՝ 99%-ը:
Նախարարի փոխանցմամբ՝ 2017թ-ի համեմատ նախարարության իրականացրած ծրագրերի փաստացի ծախսերն ավելացել են 925մլն դրամով, ինչը պայմանավորված է 2018թ-ին վերաբնակեցման ծրագրով բնակարաշինության գործընթացով, ինչպես նաև Արցախի սոցիալական ծրագրերի հիմնադրամի կողմից իրականացվող նախագծերի շահառուների թվաքանակի աճով:
Առողջապահության նախարարի տեղակալ Արմեն Խաչատրյանը, ներկայացնելով նախարարության կատարողականը, նշել է որ պետական բյուջեից տրամադրվել է 5մլրդ 982մլն դրամ, մատուցվել է 5մլրդ 987մլն դրամի ծառայություն, որով պայմանավորված՝ առողջապահության նախարարության ֆինանսավորումը կազմել է 5մլրդ 914մլն դրամ կամ 98,9 %-ը:
Ազգային վիճակագրական ծառայության նախագահ Մանուշ Մինասյանի խոսքով, համակարգի պահպանման ծախսերը հաշվետու տարում կազմել են 210մլրդ 293մլն դրամ, կատարողականը՝ 98,1 %:
Նիստին ներկա են եղել ԱԺ-ում նախագահի ներկայացուցիչ Զոյա Լազարյանը և ֆինանսների նախարարի տեղակալ Նվեր Բաղդասարյանը:

May 24, the NA Standing Committees on Social Affairs and Health and Financial, Budget and Economic Affairs convened a joint sitting presided over by the Deputy Chair of the Committee Romela Dadayan and the Chair of the Committee Aram Grigoryan.
Speaking about the 2018 work and social protection area major and priority programs, Minister of Labor, Social Affairs and Resettlement Samvel Avanesyan noted that 22 billion 906 million drams were allocated from the state budget, the adjusted budget amounted to 22 billion 127 million drams, the performance was 21 billion 834 million or 95 percent, and the adjusted budget was 99 percent.
According to the minister, the actual expenses of the programs implemented by the Ministry have increased by 925 million drams, compared to 2017, which is conditioned by the process of housing construction in 2018 with the resettlement program, as well as the number of beneficiaries of the projects implemented by the Artsakh Fund for Social Programs.
Presenting the performance of the ministry, Deputy Healthcare Minister Armen Khachatryan said that 5 billion 982 million drams were provided from the state budget and 5 billion 987 million AMD was provided by the Ministry of Healthcare, which made 5 billion 914 million drams or 98.9 percent.
According to the Head of the National Statistical Service Manush Minasyan, the system maintenance expenses in the reporting year totaled 210 billion 293 million drams, performance - 98.1 percent.
Zoya Lazaryan, President's Spokesman in the National Assembly and Deputy Finance Minister Nver Baghdasaryan were present at the sitting.