Մայիսի 13-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ղեկավար Հովհաննես Մովսիսյանին և նրա հետ Արցախ ժամանած Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանին, Հայաստանի Հանրային ռադիոընկերության գործադիր տնօրեն Գարեգին Խումարյանին և «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների:
«Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ղեկավար Հովհաննես Մովսիսյանի փոխանցմամբ՝ խումբն Արցախ է ժամանել տեղեկատվական դաշտում հետագա համագործակցության ծրագրերի շրջանակն ուրվագծելու և դրանց իրականացման գործիքակազմը մշակելու համար:Նպատակը՝ Արցախի ներքին և արտաքին կյանքի վերաբերյալ տեղեկատվության սփռման դաշտի ընդլայնումն է:
Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ողջունել է ՀՀ տեղեկատվական ոլորտի պատասխանատուների՝ Արցախի հետ կապված նախաձեռնությունը և ընդգծել փոխգործակցության կարևորությունը: Ազգային ժողովի նախագահը հյուրերին է ներկայացրել բնագավառում առկա խնդիրների վերաբերյալ իր դիտարկումները՝ առաջարկելով՝ համագործակցություն նաև այդ ուղղություններով:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի հեռահաղորդակցության խնդիրներին, մասնագետների վերապատրաստմանը և տեղեկատվության շրջանառությանը վերաբերող հարցեր:

13-го мая председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял руководителя ГНКО "Центр общественных связей и информации" Ованнеса Мовсисяна, и прибывших вместе с ним в Арцах исполнительного директора Общественной телекомпании Армении Маргариту Григорян, исполнительного директора Общественной радиокомпании Армении Гарегина Хумаряна, а также сотрудников ГНКО "Центр общественных связей и информации".
По словам директора ГНКО "Центр общественных связей и информации" Ованнеса Мовсисяна, группа прибыла в Арцах, чтобы наметить дальнейшие программы сотрудничества в информационной сфере и разработать план для их реализации с целью расширения сферы распространения информации касательно внутренней и внешней жизни Арцаха.
Председатель НС Ашот Гулян поприветствовал связанную с Республикой Арцах инициативу ответственных лиц информационной сферы РА и подчеркнул важность сотрудничества. Председатель Национального собрания представил гостям свои наблюдения относительно проблем, существующих в данной сфере, предлагая сотрудничество также и в этих направлениях.
На встрече обсуждались вопросы, связанные с телекоммуникацией Арцаха, подготовкой специалистов и оборотом информации.