Մայիսի 3-ին գումարված Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ««Արցախի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագծի քննարկումը, համաձայն հատուկ ընթացակարգի, շարունակվել է ժամը 17:30-ից:
Առաջին ընթերցումից հետո, ԱԺ Կանոնակարգով սահմանված պահանջներին համապատասխան, պատգամավորները ներկայացրել են առաջարկներ, որոնց վերաբերյալ Կառավարության դիրքորոշումը քննարկվել է ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում: Օրինագծի շուրջ պատգամավորներ Արմեն Օհանյանը և Լյուդմիլա Բարսեղյանը ներկայացրել են առաջարկներ, որոնք վերաբերվում էին Հադրութի շրջանում և Ստեփանակերտ քաղաքում ճանապարհաշինության ծրագրերին:
Ֆինանսների նախարար Արթուր Հարությունյանն անդրադարձել է պատգամավորների առաջարկներին՝ նշելով, որ դրանք տեղ կգտնեն Կառավարության կողմից առաջիկայում իրականացվելիք ծրագրերում:
Ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Գրիգորյանը ներկայացրել Է նախագծի վերաբերյալ հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը, որից հետո խորհրդարանը 26 կողմ, 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունել է ««Արցախի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքը:

May 3, the discussion of the draft law "On Amendments to the Law of the Artsakh Republic, "On the State Budget of the Republic of Artsakh for 2019" continued at the extraordinary session of the National Assembly at 17.30 according to a special procedure, continued at 17:30.
After the first reading, according to the requirements set out in the NA Regulations, the MPs submitted proposals on which the Government's position was discussed at the sitting of the Standing Committee on Budget, Financial, and Economic Management. MPs Armen Ohanyan and Lyudmila Barseghyan have presented proposals on road construction projects in Hadrout and Stepanakert.
Minister of Finance Artur Harutyunyan touched upon the deputies' proposals, noting that they will find a place in the Government plans to be implemented in the near future.
Chairman of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management Aram Grigoryan presented the endorsement of the Committee on the draft. After parliament 26 votes in favor, with 2 abstentions, the "Law of the Republic of Artsakh "On the State Budget of the Republic of Artsakh for 2019" was accepted