ՀՀ խորհրդարանի «Իմ քայլը» խմբակցության Արցախ այցելության շրջանակներում ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի և խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի հետ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև Արցախի ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, կարևորվել են երկու հայկական խորհրդարանների համագործակցության շրջանակներում ինչպես օրենսդրական, այնպես էլ սոցիալական, տնտեսական, կրթական ու այլ բնագավառներում համատեղ ծրագրերի իրականացումը և աշխատանքային խմբերի ստեղծումը:
Աշոտ Ղուլյանը ընդգծել է միջխորհրդարանական հանձնաժողովի գործունեության ակտիվացման պահանջը, առաջիկայում նիստ գումարելու կարևորությունը և ըստ անհրաժեշտության ՀՀ ԱԺ-ԱՀ ԱԺ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համաձայնագրի թարմացումը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը նշել է, որ առաջիկայում նախատեսվում է Արցախում և Հայաստանում բնակվող երիտասարդների շրջանում շփումների խրախուսման ուղղությամբ ծրագրերի կազմակերպումը՝ փոխադարձ ծանոթությունների հաստատման և կապերի ստեղծման նպատակով:
Երկուստեք արժևորվել է Արցախի ժողովրդի ներկայացվածությունը միջազգային տարբեր հարթակներում, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում Արցախի ժողովրդի ձայնը լսելի դարձնելու հնարավորությունների ընդլայնումը:

Within the framework of the visit of the "My Step" faction to Artsakh President of the National Assembly Ashot Ghoulyan had a meeting with the RA Vice-President of the National Assembly Lena Nazaryan and the faction leader Lilit Makunts.
At the meeting, which was also attended by the Vice-President of the National Assembly of Artsakh, Vahram Balayan attached importance to the implementation of joint programs in the legislative, social, economic, educational and other spheres of cooperation between the two Armenian parliaments and creation of working groups.
Ashot Ghoulyan underscored the need to activate the inter-parliamentary commission activities, the importance of convening a sitting in the near future and the Inter-Parliamentary Committee of the National Assembly of the Republic of Armenia agreement update if necessary.
Vice-President of the Republic of Armenia National Assembly Lena Nazaryan noted that incentive programs, organization of meetings, the creation and establishment of mutual acquaintances among the youth living in Artsakh and Armenia is envisaged in the near future.
Both sides have valued representation of the Artsakh people on different international platforms, expansion of possibilities to make the voice of Artsakh people heard in the process of Azerbaijan-Karabakh conflict settlement.