Մարտի 25-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի, ֆինանսաբյուջետային ու տնտեսական կառավարման հարցերի և պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժովների նախագահներ Ժաննա Գալսյանը, Արամ Գրիգորյանը և Հովիկ Ջիվանյանը ներկայացրել են նախագծերի վերաբերյալ հանձնաժողովային քննարկումների արդյունքները և տվել համապատասխան պարզաբանումներ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է ԱԺ հերթական նիստի քննարկման համար պատրաստ թվով 10 օրինագծերի ցանկը և համապատասխան հանձնարարականներ տվել մարտի 27-ին ժամը 11:00-ին տեղի ունենալիք հերթական նիստի նախապատրաստման վերաբերյալ:

25-го марта председатель Национального собрания Ашот Гулян созвал рабочее совещание, на котором присутствовали заместитель председателя парламента, председатели постоянных комиссий и фракций, а также ответственные лица аппарата.
Председатели постоянных комиссий по вопросам обороны, безопасности и правопорядка, по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, а также по государственно-правовым вопросам Жанна Галстян, Арам Григорян и Овик Дживанян представили результаты обсуждений законопроектов и дали соответствующие разъяснения.
Подводя итоги совещания, председатель Национального собрания представил список из 10 законопроектов для рассмотрения на очередном заседании НС и дал соответствующие указания по подготовке к предстоящему заседанию, которое состоится 27 марта в 11:00.