Մարտի 25-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի, ֆինանսաբյուջետային ու տնտեսական կառավարման հարցերի և պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժովների նախագահներ Ժաննա Գալսյանը, Արամ Գրիգորյանը և Հովիկ Ջիվանյանը ներկայացրել են նախագծերի վերաբերյալ հանձնաժողովային քննարկումների արդյունքները և տվել համապատասխան պարզաբանումներ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է ԱԺ հերթական նիստի քննարկման համար պատրաստ թվով 10 օրինագծերի ցանկը և համապատասխան հանձնարարականներ տվել մարտի 27-ին ժամը 11:00-ին տեղի ունենալիք հերթական նիստի նախապատրաստման վերաբերյալ:

Parliament Getting Ready for the Regular Sitting
March 25, the NA President Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the Vice-President, Standing Committee chairs, faction leaders and staff responsible.
Chairs of the Standing Committees on Defense, Security and Law Enforcement, Budget, Financial and Economic Management and State and Legal Affairs Zhanna Galstyan, Aram Grigoryan and Hovik Jivanyan presented the results of the draft panel discussions on projects and gave relevant clarifications.
Summing up the results of the consultation, the head of the parliament presented the list of 10 bills ready for discussion and gave appropriate instructions for the forthcoming National Assembly regular sitting on March 27 at 11.00 o'clock.