Փետրվարի 25-ին խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդարանի ղեկավարը, ամփոփելով նախորդ օրերին մշտական հանձնաժողովներում օրենսդրական նախագծերի քննարկման արդյունքները, ներկայացրել է նստաշրջանի առաջին նիստին պատրաստ օրինագծերի ցանկը և գլխադասային հանձնաժողովների ղեկավարներից ստացել համապատասխան պարզաբանումներ:
Առաջիկա նիստում նախատեսվում է նաև ընդգրկել «Տեղեկություններ ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի 2018թ. գործունեության մասին» հարցը, որը խորհրդարանին կներկայացնի կառույցի նախագահ Բորիս Առուշանյանը:
Աշոտ Ղուլյանի փոխանցմամբ՝ 9-րդ նստաշրջանի առաջին նիստը տեղի կունենա փետրվարի 27-ին ժամը 11:00-ին: «Աժ կանոնակարգ» ԱՀ օրենքի համաձայն՝ նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

25-го февраля председатель Национального собрания Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя НС, руководители постоянных комиссий и фракций, а также ответственные лица аппарата.
Подведя итоги обсуждений законодательных проектов, проведенных ранее в постоянных комиссиях, руководитель парламента представил перечень готовых к первому заседанию сессии законопроектов и получил от руководителей головных комиссий соответствующие пояснения.
В повестку предстоящего заседания планируется включить также вопрос «Сведения о деятельности Совета гражданской службы НКР за 2018 год», который представит парламенту председатель структуры Борис Арушанян.
Как сообщил Ашот Гулян, первое заседание 9-ой сессии состоится 27-го февраля в 11:00. Согласно закону «Регламент НС», намечается также процедура вопросов-ответов между законодательной и исполнительной ветвями власти.