Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 19-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Նախօրեին տեղի ունեցած հանձնաժողովային քննարկումներում դրական եզրակացություն ստացած օրինագծերի վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի, արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի, արտաքին հարաբերությունների, սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահները և պաշտպանության, անվտանգության ու օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալը:
Խորհրդարանի ղեկավարի փոխանցմամբ՝ ԱԺ կանոնակարգի 85-րդ հոդվածի համաձայն՝ հերթական նիստին կվերսկվի նաև «Արցախի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի քննարկումը:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ ԱԺ հերթական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 20-ին, ժամը 11:00-ին:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 19-го декабря созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий и фракций, ответственные лица аппарата парламента.
Пояснения касательно законопроектов, получивших положительное заключение на состоявшихся накануне в комиссиях обсуждениях, дали председатели постоянных комиссий по государственно-правовым вопросам, по вопросам производства и производственных инфраструктур, по внешним сношениям, по социальным вопросам и здравоохранению, а также заместитель председателя постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка.
Как сообщил руководитель парламента, согласно статье 85 Регламента НС на очередном заседании возобновится обсуждение проекта закона Республики Арцах «О государственном бюджете Республики Арцах на 2019 год».
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное заседание НС состоится 20-го декабря в 11:00.