Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 19-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Նախօրեին տեղի ունեցած հանձնաժողովային քննարկումներում դրական եզրակացություն ստացած օրինագծերի վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի, արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի, արտաքին հարաբերությունների, սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահները և պաշտպանության, անվտանգության ու օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալը:
Խորհրդարանի ղեկավարի փոխանցմամբ՝ ԱԺ կանոնակարգի 85-րդ հոդվածի համաձայն՝ հերթական նիստին կվերսկվի նաև «Արցախի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի մասին» ԱՀ օրենքի քննարկումը:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ ԱԺ հերթական նիստը տեղի կունենա դեկտեմբերի 20-ին, ժամը 11:00-ին:

December 19, President of the Republic of Artsakh National Assembly, Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the standing committees and faction leaders and chief staff members.
Explanations concerning the bills, which received positive conclusions on the discussions held in the commissions the day before, were given by the Chairs of the Standing Committees on Defense, Security and Law Enforcement, Production and Manufacturing Infrastructure, Foreign Relations, Social Affairs and Health as well as Deputy Chair on Defense, Security and Law Enforcement
According to the Head of the Parliament, discussions of the law on "Artsakh Republic 2019 State Budget" will also be resumed at the forthcoming regular sitting according to Article 85 the National Assembly Rules of Procedure.
Summing up the consultation, Ashot Ghoulyan stated that the regular sitting of the National Assembly will take place on December 20 at 11:00.