ԱԺ «Վերածնունդ» խմբակցությունը նախաձեռնել է խորհրդարանական լսումներ
Դեկտեմբերի 14-ին ԱԺ-ում կազմակերպվել են խորհրդարանական լսումներ՝ «Վերածնունդ» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Հայկ Խանումյանի հեղինակած՝ «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ:
Լսումներին մասնակցել են ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը, ոստիկանապետ Իգոր Գրիգորյանը, դատախազության ներկայացուցիչ Կարեն Գաբրիելյանը և փաստաբաններ:
Տեղի ունեցած քննարկման արդյունքում առաջարկվել է նախագծի մեջ առաջարկվող գաղափարներին անդրադառնալ ԱՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգիրքն ընդունելուց հետո:

December 14 parliamentary hearings on the draft law "On Making Amendment to the Criminal Code of the Nagorno Karabakh Republic" authored by Hayk Khanumyan, the head of "Renaissance" faction were organized in the National Assembly.
President of the National Assembly Ashot Ghoulyan, Vice-President of the National Assembly Vahram Balayan, Minister of Justice Ararat Danielyan, Chief of Police Igor Grigoryan, prosecutor's office representative Karen Gabrielyan and attorneys participated in the hearings.
As a result of the discussion, it was proposed to consider the ideas proposed in the draft after the adoption of the Artsakh Republic Code of Administrative Offenses.