ԱԺ «Վերածնունդ» խմբակցությունը նախաձեռնել է խորհրդարանական լսումներ
Դեկտեմբերի 14-ին ԱԺ-ում կազմակերպվել են խորհրդարանական լսումներ՝ «Վերածնունդ» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Հայկ Խանումյանի հեղինակած՝ «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ:
Լսումներին մասնակցել են ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը, ոստիկանապետ Իգոր Գրիգորյանը, դատախազության ներկայացուցիչ Կարեն Գաբրիելյանը և փաստաբաններ:
Տեղի ունեցած քննարկման արդյունքում առաջարկվել է նախագծի մեջ առաջարկվող գաղափարներին անդրադառնալ ԱՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգիրքն ընդունելուց հետո:

Фракция НС «Возрождение» иницировала парламентские слушания
14-го декабря в НС были организованы парламентские слушания относительно проекта закона Республики Арцах «О внесении изменения в Уголовный кодекс Нагорно-Карабахской Республики», автором которого является руководитель фракции «Возрождение», депутат Айк Ханумян.
В слушаниях приняли участие председатель НС Ашот Гулян, заместитель председателя Ваграм Балаян, министр юстиции Арарат Даниелян, начальник полиции Игорь Григорян, представитель прокуратуры Карен Габриелян и адвокаты.
По итогам состоявшегося обсуждения было предложено рассмотреть предлагаемые в проекте идеи после принятия Кодекса об административных правонарушениях Республики Арцах.