Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 27-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Հանձնաժողովային քննարկումներում դրական եզրակացություն ստացած օրինագծերի վերաբերյալ մշտական հանձնաժողովների նախագահները տվել են համապատասխան պարզաբանումներ:
Ազգային ժողովի առաջիկա լիագումար նիստի օրակարգը կհամալրվի պարտադիր քննարկման ենթակա մի քանի հարցերով. Հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի 2019 թվականի տարեկան գործունեության ծրագիրը, Հաշվեքննիչ պալատի անդամի ընտրությունը և ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի նշանակումը:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ ԱԺ 8-րդ նստաշրջանի հերթական նիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 29-ին, ժամը 11:00-ին: Նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

November 27, President of the Artsakh Republic National Assembly Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the NA Vice-President, heads of the standing committees and factions and responsible staff members.
The heads of the standing committees gave appropriate explanations regarding the bills that received a positive conclusion at the discussions held in the commissions.
The agenda of the forthcoming NA plenary session will be complemented by several issues subject to compulsory consideration. The State Program on Regulating Public Services and Economic Competition for the year 2019, the election of a member of the Audit Chamber and the appointment of a General Jurisdiction judge of the First Instance Court.
Summing up the results of the working consultation, the Head of the NA stated that the regular session of the 8th session of the National Assembly will take place on November 29 at 11:00. A legislative and executive inquiry procedure is also envisaged.