Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 27-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալի, մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Հանձնաժողովային քննարկումներում դրական եզրակացություն ստացած օրինագծերի վերաբերյալ մշտական հանձնաժողովների նախագահները տվել են համապատասխան պարզաբանումներ:
Ազգային ժողովի առաջիկա լիագումար նիստի օրակարգը կհամալրվի պարտադիր քննարկման ենթակա մի քանի հարցերով. Հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի 2019 թվականի տարեկան գործունեության ծրագիրը, Հաշվեքննիչ պալատի անդամի ընտրությունը և ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի նշանակումը:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ ԱԺ 8-րդ նստաշրջանի հերթական նիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 29-ին, ժամը 11:00-ին: Նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 27-го ноября созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя, руководители постоянных комиссий и фракций, а также ответственные лица аппарата НС.
Председатели постоянных комиссий дали соответствующие пояснения касательно законопроектов, получивших положительное заключение на прошедших в комиссиях обсуждениях.
В повестку предстоящего пленарного заседания Национального собрания будут внесены несколько вопросов, подлежащих обязательному рассмотрению: программа деятельности Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции на 2019 год, избрание члена Аудиторской палаты и назначение судьи первой инстанции общей юрисдикции.
Подводя итоги рабочего совещания, председатель НС объявил, что очередное заседание 8-ой сессии НС состоится 29-го ноября в 11:00. Планируется также процедура вопросов и ответов между законодательной и исполнительной ветвями власти.