Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը
23 նոյեմբերի 2018
Նոյեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը՝ Ժաննա Գալստյանի և Արամ Գրիգորյանի նախագահությամբ:
Օրակարգում «ԱՀ 2019 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծով նախատեսված ԱՀ պաշտպանության նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության ծառայության և արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ֆինանսավորման հարցերն էին:
Նիստին մասնակցել են ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը և ԱՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Նորայր Ավանեսյանը:

Совместное заседание постоянных комиссий НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению
23 ноября 2018
23-го ноября под председательством Жанны Галстян и Арама Григоряна состоялось совместное закрытое заседание постоянных комиссий Национального собрания Республики Арцах по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
В повестке заседания были вопросы финансирования Министерства обороны Республики Арцах, Полиции, Службы национальной безопасности и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, предусмотренные по проекту закона "О государственном бюджете Республики Арцах на 2019 год".
В заседании приняли участие председатель НС Ашот Гулян, заместитель председателя НС Ваграм Балаян, а также заместитель министра финансов Республики Арцах Норайр Аванесян.