Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 14-ին շնորհավորական նամակներ է ուղարկել դաշնային Կոնգրեսի և նահանգային խորհրդարանների միջանկյալ ընտրություններում հաղթած ԱՄՆ մի խումբ օրենսդիրների:
«Արցախի ժողովուրդը մեծապես գնահատում է Ձեր աջակցությունը հայկական նշանակության հարցերում: Հույս ենք հայտնում, որ Ձեր հետագա գործունեությունը կշարունակի նպաստել մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության ամրապնդմանը և ժողովուրդների ազատ ինքնորոշման անքակտելի իրավունքի ճանաչմանը», - նշված է շնորհավորական նամակներում:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 6-ին կայացած ընտրությունների արդյունքում վերընտրվել են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Հայկական հանձնախմբի անդամ և Արցախի բարեկամ մի խումբ կոնգրեսականներ, այդ թվում՝ Ֆրենկ Փալոունը, Դեյվիդ Վալադեոն, Ջեկի Սփիերը, Գուս Բիլիրակիսը, Աննա Էշուն, Ջուդի Չուն, Ադամ Շիֆը և Թուլսի Գեբբըրդը: Ընտրությունների արդյունքում Կոնգրեսի անդամ է ընտրվել նաև հայկական արմատներով Էնթոնի Բրինդիսին:

Председатель НС Арцаха направил поздравительные письма в Конгресс США
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 14-го ноября направил поздравительные письма группе законодателей США, одержавших победу на промежуточных выборах в Конгресс и законодательные органы штатов.
"Народ Арцаха высоко оценивает Вашу поддержку в вопросах, имеющих важное значение для армянства. Мы надеемся, что Ваша дальнейшая деятельность и впредь будет способствовать укреплению прав человека, демократии, а также признанию неотъемлемого права народов на свободное самоопределение", - отмечено в поздравительных письмах.
Напомним, по итогам состоявшихся 6-го ноября выборов были переизбраны конгрессмены, являющиеся членами Комитета по армянским вопросам Палаты представителей США и друзьями Арцаха, в числе которых – Фрэнк Палоун, Дейвид Валадео, Джеки Спиер, Гус Билиракис, Анна Эшу, Джуди Чу, Адам Шифф и Тулси Геберд. По итогам выборов членом Конгресса был избран также американец армянского происхождения Энтони Бриндиси.