Ծնվել է 1983թ. օգոստոսի 5-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1999-2003թթ. սովորել և ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի էներգետիկայի ֆակուլտետի «Ձեռնարկությունների տնտեսություն և կառավարում (էներգետիկայի ճյուղում)» բաժինը՝ ստանալով ճարտարագիտության բակալավրի աստիճան:
2003-2005թթ. ծառայել է ԼՂՀ ՊԲ շարքերում:
2005թ. ընդունվել է աշխատանքի «Արցախէներգո» ՓԲԸ որպես էլեկտրափականագործ:
2006-2008թթ. սովորել և ավարտել է ԱրՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան՝ ստանալով մագիստրոսի աստիճան:
2007-2012թթ.՝ «Արցախէներգո» ՓԲԸ Ստեփանակերտի մասնաճյուղի իրացման բաժնի տեղամասի պետ
2012-2018թթ.՝ քաղաքաշինության նախարարության ԿՇՎ համաշինարարական աշխատանքների տեխնիկական հսկողության բաժնի գլխավոր մասնագետ-տեխհսկիչ
2018թ. հոկտեմբերի 7-ին ԱՀ ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում թիվ 2 ընտրատարածքից մեծամասնական ընտրակարգով ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր:

Born August 5, 1983 in Stepanakert
1999 - Finished the Stepanakert branch of the Yerevan State Physics and Mathematics School named after A.Shahinyan
1999-2003 - Studied at the faculty of Energy of the State Engineering University of Armenia on the specialty of "Economics and enterprise management" (in the energy sector), obtaining a bachelor of engineering degree
2003-2005 - Served in the NKR Defense Army
2005 - Electrician in the CJSC "ArtsakhEnergo"
2006-2008 - Studied and graduated from the Master's Degree in the Faculty of Economics of the Artsakh State University, receiving a master's degree
2007-2012 - Head of the sales department of Stepanakert branch of the CJSC "ArtsakhEnergo"
2012-2018 - Chief Specialist of the Department of Technical Supervision of the General Construction Works, Ministry of Urban Development Department of Capital Construction
October 7, 2018 - Elected NA deputy by the majoritarian electoral system, electoral district No2, as a result of the extraordinary elections to the National Assembly of the Republic of Artsakh