Հոկտեմբերի 29-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալի, խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Հանձնաժողովային քննարկումներում դրական եզրակացություն ստացած օրինագծերի վերաբերյալ մշտական հանձնաժողովների նախագահները տվել են համապատասխան պարզաբանումներ:
ԱԺ նախագահի ներկայացմամբ՝ առաջիկա լիագումար նիստի օրակարգում ընդգրկվել են նաև Արցախի Հանրապետության վերաքննիչ դատարանի դատավոր նշանակելու մասին և Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան նշանակելու մասին պարտադիր քննարկման ենթակա երկու հարցերը:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ ԱԺ 8-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 31-ին ժամը 11:00-ին:

29-го октября руководитель парламента Республики Арцах Ашот Гулян совал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя НС, руководители постоянных комиссий, фракций, а также ответственные лица аппарата парламента.
Председатели постоянных комиссий дали соответствующие пояснения касательно законопроектов, получивших положительное заключение на прошедших в комиссиях обсуждениях.
По сообщению председателя НС, в повестку предстоящего пленарного заседания будут внесены также два вопроса, подлежащих обязательному обсуждению – о назначении судьи апелляционного суда Республики Арцах и Защитника прав человека Республики Арцах.
Подводя итоги рабочего совещания, председатель НС объявил, что очередное пленарное заседание 8-ой сессии НС состоится 31-го октября в 11:00.