Հոկտեմբերի 29-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալի, խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների ու խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Հանձնաժողովային քննարկումներում դրական եզրակացություն ստացած օրինագծերի վերաբերյալ մշտական հանձնաժողովների նախագահները տվել են համապատասխան պարզաբանումներ:
ԱԺ նախագահի ներկայացմամբ՝ առաջիկա լիագումար նիստի օրակարգում ընդգրկվել են նաև Արցախի Հանրապետության վերաքննիչ դատարանի դատավոր նշանակելու մասին և Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան նշանակելու մասին պարտադիր քննարկման ենթակա երկու հարցերը:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ ԱԺ 8-րդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 31-ին ժամը 11:00-ին:

October 29, the Head of the Republic of Artsakh Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the NA Vice President, Heads of the Standing Committees and factions as well as chief staff members.
In the Commission Debates the chairs of the standing committees gave appropriate clarifications to the positive conclusions on the bills given at the discussions in the committees.
According to the NA President, the agenda of the upcoming plenary session included two issues subject to compulsory discussion on appointing a Judge of the Artsakh Republic Court of Appeal and appointment of the Artsakh Republic Human Rights Defender.
Summing up the results of the working consultation, the NA President stated that the regular plenary session of the 8th session of the National Assembly will be held on October 31 at 11:00.