Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հոկտեմբերի 22-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի փոխնախագահ Ֆրանսուա Պուպոնիին և «Ֆրանսիա-Արցախ» Բարեկամության շրջանակի անդամ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը շնորհավորել է հյուրերին Արցախի Հանրապետության Շեխեր և Ֆրանսիայի Առնուվիլ համայնքների միջև այսօր ստորագրած բարեկամության հռչակագրի առթիվ՝ այդ գործում կարևորելով Ֆրանսուա Ռոշբլուանի և Ֆրանսուա Պուպոնիի ջանքերը: Աշոտ Ղուլյանը պատրաստակամություն է հայտնել այսուհետ ևս աշխատել խորհրդարանական և ապակենտրոնացված համագործակցության զարգացման ուղղությամբ, ինչպես նաև շարունակել քննարկումները նախորդ հանդիպումներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում:
Ֆրանսուա Պուպոնին և Ֆրանսուա Ռոշբլուանը ևս, անդրադառնալով բարեկամության հռչակագրերի ստորագրմանը, խոսել են նման հռչակագրերի նշանակության և համագործակցության ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Ֆրանսիա-Արցախ խորհրդարանական կապերի ամրապնդմանը, զբոսաշրջության զարգացման հնարավորություններին և Արցախում ֆրասախոսությանը վերաբերող թեմաներ:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 22-го октября принял депутата Национального собрания Франции, заместителя председателя круга дружбы «Франция-Арцах» Франсуа Пупони и члена круга дружбы «Франция-Арцах» Франсуа Рошблуана.
Руководитель парламента поздравил гостей по случаю подписания сегодня декларации о дружбе между общиной Шехер Республики Арцах и французским муниципалитетом Арнувиль, отметив важность усилий Франсуа Рошблуана и Франсуа Пупони в этом деле. Ашот Гулян выразил готовность продолжить работу в направлении развития парламентского и децентрализованного сотрудничества, а также обсуждения вокруг достигнутых на предыдущих встречах договоренностей.
Коснувшись подписания деклараций о дружбе, Франсуа Пупони и Франсуа Рошблуан указали на значение подобных деклараций и возможности реализации программ сотрудничества.
В ходе встречи собеседники обсудили также темы, касающиеся укрепления парламентских связей между Францией и Арцахом, возможностей развития туризма и франкофонии в Арцахе.