ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ
22 հոկտեմբերի 2018
Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի  մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Գրիգորյանը «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն հանդես է եկել հայտարարությամբ:
«Օրենքով սահմանված ժամկետում Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր պաշտոնի համար թեկնածու է առաջադրել միայն ԱԺ «Ժողովրդավարություն» խմբակցությունը: Խմբակցության առաջադրած թեկնածուն Շուշանիկ Լավրենտի Հայրապետյանն է: Ազգային ժողովին թեկնածու առաջարկելու մասին հարցի քննարկումը տեղի կունենա նոյեմբերի 13-ին, ժամը 11:00-ին»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Председатель постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению выступил с заявлением
22 октября 2018
Председатель постоянной комиссии Национального собрания по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению Арам Григорян, согласно части 5 статьи 128 закона "Регламент НС", выступил с заявлением.
«В установленный законом срок кандидата на замещение вакантной должности члена Аудиторской палаты выдвинула только фракция НС "Демократия". Фракция выдвинула кандидатуру Айрапетян Шушаник Лаврентовны. Обсуждение вопроса о предложении кандидата Национальному собранию состоится 13-го ноября в 11:00», - отмечено в заявлении.