ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ
22 հոկտեմբերի 2018
Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի  մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Գրիգորյանը «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն հանդես է եկել հայտարարությամբ:
«Օրենքով սահմանված ժամկետում Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր պաշտոնի համար թեկնածու է առաջադրել միայն ԱԺ «Ժողովրդավարություն» խմբակցությունը: Խմբակցության առաջադրած թեկնածուն Շուշանիկ Լավրենտի Հայրապետյանն է: Ազգային ժողովին թեկնածու առաջարկելու մասին հարցի քննարկումը տեղի կունենա նոյեմբերի 13-ին, ժամը 11:00-ին»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Chairman of the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management Made a Statement
Aram Grigoryan, Chairman of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management of the National Assembly, made a statement in accordance with Article 128 (5) of the NA Rules of Procedure.
"Within the timeframe established by law for the vacant position of the Member of the Audit Chamber only the "Democracy" faction of the National Assembly has nominated a candidate. The candidate for the faction is Shushanik Lavrent Hayrapetyan. The discussion of the issue of nominating a candidate to the National Assembly will take place on November 13, at 11:00," the statement reads.