ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ
Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Ջիվանյանը «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն  հանդես է եկել հայտարարությամբ:
«Օրենքով սահմանված ժամկետում Մարդու իրավունքների պաշտպանի թափուր պաշտոնի համար միայն ԱԺ «Հայրենիք» խմբակցությունն  է առաջադրել թեկնածու: «Հայրենիք» խմբակցության առաջադրած թեկնածուն Արտակ Արտյոմի Բեգլարյանն է: Ազգային ժողովին թեկնածու առաջարկելու մասին հարցի քննարկումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին, ժամը 15:00-ին»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Chairman of the Standing Committee on State and Legal Affairs Made a Statement
According to part 5 of Article 128 of the Law "NA Rules of Procedure", Chairman of the National Assembly Standing Committee on State and Legal Affairs Hovik Jivanyan, made a statement.
"Only the National Assembly "Motherland" faction has nominated a candidate for the vacant position of the Human Rights Defender within the timeframes established by law. The candidate nominated by the "Motherland" faction is Artak Artyom Beglaryan. Discussion of the issue on nominating a candidate to the National Assembly will take place on October 24, at 15:00", the statement reads.