Ողջունում եմ Գլենդելի բոլոր բնակիչներին, այդ թվում մեր հազարավոր հայրենակիցներին:
Արցախի իշխանությունների և ժողովրդի անունից ցանկանում եմ երախտագիտություն հայտնել Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամներին քաղաքի գլխավոր պողոտաներից մեկը «Արցախ» անվանակոչելու համար:
Այս նախաձեռնությունը հավաստումն է Միացյալ Նահանգներում ապրող բոլոր ազգերի պատմության և մշակույթի նկատմամբ ամերիկյան ժողովրդի հարգանքի ու գնահատման, և ևս մեկ քայլ՝ Արցախի և Կալիֆոռնիայի միջև հաստատված ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման տեսանկյունից:
Տարիներ առաջ Լոս Անջելեսում կայացած միջոցառումներից մեկի ժամանակ ինձ նվիրել էին մի ցուցանակ՝ «Լիթլ Արմենիա» մակագրությամբ, որը ես ինձ հետ բերեցի Արցախ: Եվ այն ժամանակ մի երազանք ունեի իմ մտքում, որ կգա ժամանակ, որ մենք կունենանք Արցախ մակագրությամբ ցուցանակներ Կալիֆոռնիայում՝ Լոս Անջելեսում, և այսօր այդ երազանքների իրականացման պահն է:
Ընդամենը երկու շաբաթ առաջ Արցախում էին գտնվում Գլենդելի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանը, Կալիֆոռնիայի Սենատի անդամ Էնթոնի Պորտանտինոն: Մենք նրանց հետ նույնպես քննարկեցինք մեր հարաբերությունների զարգացման հետ կապված նոր ծրագրերը:
Վստահ եմ, որ նոր անվանակոչված պողոտայում Արցախ անվանումով ցուցանակները Գլենդելի բնակիչներին և նրա հազարավոր հյուրերին անընդհատ կհիշեցնեն Արցախի մասին: Եվ նրանցից շատերը կուզենան գոնե մի անգամ լինել մեր երկրում, ծանոթանալ մեր մշակույթի և պատմությանը, ազատության համար պայքարող մեր ժողովրդի հետ:

I would like to extend my warm greetings to all the residents of Glendale city, including thousands of our compatriots.
On behalf of the authorities and people of Artsakh, I express my gratitude to the members of the Glendale City Council for renaming one of the main avenues of the city after Artsakh.
This initiative is the testimony of the respect and appreciation by the American people towards the history and culture of all nations living in the United States, and another step forward the strengthening of the warm and friendly relations established between Artsakh and California.
Years ago, during an event in Los Angeles, I got a present signed Little Armenia, which I took with me to Artsakh. Back then, I had a dream in my mind. I wished the time would come and we would also have Artsakh signs in Los Angeles, California. Today is the moment when my dream comes true.
Two weeks ago, we welcomed Mayor of Glendale Zareh Sinanyan and State Senator Anthony Portantino in Artsakh. We discussed new projects aiming at development of our relations.
I’m sure that the new street signs will always remind the residents and the guests of Glendale about Artsakh, and many of them will wish to visit Artsakh at least once, to know our culture and history, and the people struggling for freedom.