Ողջունում եմ Գլենդելի բոլոր բնակիչներին, այդ թվում մեր հազարավոր հայրենակիցներին:
Արցախի իշխանությունների և ժողովրդի անունից ցանկանում եմ երախտագիտություն հայտնել Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամներին քաղաքի գլխավոր պողոտաներից մեկը «Արցախ» անվանակոչելու համար:
Այս նախաձեռնությունը հավաստումն է Միացյալ Նահանգներում ապրող բոլոր ազգերի պատմության և մշակույթի նկատմամբ ամերիկյան ժողովրդի հարգանքի ու գնահատման, և ևս մեկ քայլ՝ Արցախի և Կալիֆոռնիայի միջև հաստատված ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման տեսանկյունից:
Տարիներ առաջ Լոս Անջելեսում կայացած միջոցառումներից մեկի ժամանակ ինձ նվիրել էին մի ցուցանակ՝ «Լիթլ Արմենիա» մակագրությամբ, որը ես ինձ հետ բերեցի Արցախ: Եվ այն ժամանակ մի երազանք ունեի իմ մտքում, որ կգա ժամանակ, որ մենք կունենանք Արցախ մակագրությամբ ցուցանակներ Կալիֆոռնիայում՝ Լոս Անջելեսում, և այսօր այդ երազանքների իրականացման պահն է:
Ընդամենը երկու շաբաթ առաջ Արցախում էին գտնվում Գլենդելի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանը, Կալիֆոռնիայի Սենատի անդամ Էնթոնի Պորտանտինոն: Մենք նրանց հետ նույնպես քննարկեցինք մեր հարաբերությունների զարգացման հետ կապված նոր ծրագրերը:
Վստահ եմ, որ նոր անվանակոչված պողոտայում Արցախ անվանումով ցուցանակները Գլենդելի բնակիչներին և նրա հազարավոր հյուրերին անընդհատ կհիշեցնեն Արցախի մասին: Եվ նրանցից շատերը կուզենան գոնե մի անգամ լինել մեր երկրում, ծանոթանալ մեր մշակույթի և պատմությանը, ազատության համար պայքարող մեր ժողովրդի հետ:

Приветствую всех жителей Глендейла, в том числе и тысячи наших соотечественников. От имени властей и народа Арцаха хочу выразить благодарность членам городского совета Глендейла за переименование одного главных проспектов города проспектом Арцаха.
Эта инициатива – свидетельство уважения американского народа истории и культуры всех наций, проживающих в Соединенных Штатах, и еще один шаг на пути к укреплению теплых и дружественных отношений, установленных между Арцахом и Калифорнией.
Несколько лет назад на одном из мероприятий, прошедших в Лос-Анджелесе, мне подарили вывеску с надписью "Литл Армения", которую я привез с собой в Арцах. И тогда в мыслях я лелеял мечту, что придет время, и у нас будут вывески с надписью "Арцах" в Калифорнии, Лос-Анджелесе, и сегодня настал момент осуществления этой мечты.
Всего две недели назад в Арцахе находились мэр Глендейла Заре Синанян, член Сената Калифорнии Энтони Портантино. Мы с ними также обсудили новые программы, связанные с развитием наших отношений.
Уверен, что вывески с надписью "Арцах" на проспекте Арцаха будут всегда напоминать жителям Глендейла и тысячам его гостей об Арцахе. И многие из них захотят хотя бы раз побывать в нашей стране, ознакомиться с нашей культурой и историей, нашим народом, борющимся за свободу.