Արցախում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը
Սեպտեմբերի 28-ին աշխատանքային այցով Արցախ է ժամանել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: Հայաստանի օրենսդիր իշխանության ղեկավարին Ստեփանակերտի մուտքի մոտ դիմավորել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Աշխատանքային առաջին օրը երկու խորհրդարանների ղեկավարներն այցելել են «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի Ստեփանակերտի մասնաճյուղ և ծանոթացել կենտրոնում իրականացվող կրթական ծրագրերին:
Վաղը՝ սեպտեմբերի 29-ին նախատեսված են ՀՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումներն ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանի և ԱԺ պատգամավորների հետ:

В Арцахе находится председатель НС Республики Армения Ара Баблоян
28-го сентября с рабочим визитом в Арцах прибыл председатель Национального собрания Республики Армения Ара Баблоян. Руководителя законодательной власти Армении при въезде в Степанакерт встретил председатель парламента Республики Арцах Ашот Гулян.
В первый рабочий день руководители двух парламентов посетили степанакертский филиал Центра креативных технологий «Тумо» и ознакомились с образовательными программами, осуществляемыми в центре.
Завтра, 29-го сентября, намечены встречи председателя НС Республики Армения с руководителем парламента Ашотом Гуляном и депутатами НС.