Արցախում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը
Սեպտեմբերի 28-ին աշխատանքային այցով Արցախ է ժամանել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: Հայաստանի օրենսդիր իշխանության ղեկավարին Ստեփանակերտի մուտքի մոտ դիմավորել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Աշխատանքային առաջին օրը երկու խորհրդարանների ղեկավարներն այցելել են «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի Ստեփանակերտի մասնաճյուղ և ծանոթացել կենտրոնում իրականացվող կրթական ծրագրերին:
Վաղը՝ սեպտեմբերի 29-ին նախատեսված են ՀՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումներն ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանի և ԱԺ պատգամավորների հետ:

September 28, President of the National Assembly of the Republic of Armenia Ara Babloyan arrived in Artsakh on a working visit. The Head of the Republic of Armenia legislative power has been met at the entrance to Stepanakert by Ashot Ghoulyan.
On the first day of the working visit, the heads of the two parliaments visited Stepanakert branch of the Tumo Creative Technologies Centre and got acquainted with the educational programs.
Tomorrow, September 29, RA National Assembly President will meet with the Head of the Parliament of the Republic of Artsakh, Ashot Ghoulyan and MPs.