2001թ. ավարտել է Աշանի միջնակարգ դպրոցը:
2006-2014թթ. ղեկավարել է Արցախի ազատամարտիկների միության «Հայրենյաց պաշտպան» երիտասարդական կազմակերպությունը՝ որպես կառույցի հիմնադիր նախագահ: Համակարգել է կազմակերպության գործունեությունը հանրապետության ողջ տարածքում` իրականացնելով երիտասարդական տարբեր ծրագրեր:
2008թ-ից՝ ԼՂՀ հասարակական կազմակերպությունների խորհրդի անդամ
2008-2011թթ.՝ Ասկերանի շրջանի Խնածախ գյուղի դպրոցի պատմության ուսուցիչ, այնուհետև` փոխտնօրեն
2008թ-ից դասավանդում է Շուշիի Ա. Խաչատրյանի անվան պետական հումանիտար քոլեջում:
2016թ. նշանակվել է Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության (ԱԺԿ) կենտրոնական գրասենյակի ղեկավար:
ԱԺԿ Կենտրոնական խորհրդի անդամ է:
2018թ. սեպտեմբերի 9-ի ԱՀ ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում թիվ 11 ընտրատարածքից մեծամասնական ընտրակարգով ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր:
2018-2020թթ․՝ Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
Պարգևատրվել է ԱՀ «Մարտական ծառայություն» մեդալով, ԱԱՄ «Հայրենյաց պաշտպան», ՀՀ ԶՈՒ 20-ամյակի հուշամեդալներով:

Родился 1 мая 1984 года в селе Ашан Мартунинского района Нагорного Карабаха.
В 2008 году окончил гуманитарный факультет Арцахского государственного университета по специальности «История».
2002-2004гг. – служил в Армии обороны НКР.
2005-2006гг. – работал тележурналистом.
2006-2014гг. – руководил молодежной организацией «Защитник отечества» Союза ветеранов Республики Арцах как председатель и учредитель структуры. Координировал деятельность организации на всей территории республики, осуществляя различные молодежные проекты.
С 2008 года является членом совета общественных организаций НКР.
2008-2011гг. – учитель истории, затем завуч школы села Хнацах Аскеранского района.
С 2008 года преподает в Шушинском государственном гуманитарном колледже имени А. Хачатряна.
С 2016 года назначен руководителем центрального офиса Демократической партии Арцаха (ДПА).
Член центрального совета ДПА.
9-е сентября 2018г. – на дополнительных выборах в НС Республики Арцах по мажоритарной системе избран депутатом НС от избирательного округа №11.
2018-2020гг. – заместитель председателя постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
По итогам состоявшихся 31 марта 2020 года парламентских выборов избран депутатом Национального собрания Республики Арцах 7-го созыва по пропорциональному списку Демократической партии Арцаха.
Награжден памятными медалями «Защитник отечества» Союза ветеранов Арцаха и «20-летие Вооруженных силы Республики Армения».