ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալի, խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում մշտական հանձնաժողովների նախագահները ներկայացրել են ութերորդ նստաշրջանի առաջին նիստի օրակարգի համար առաջարկված օրինագծերը և տվել համապատասխան պարզաբանումներ:
Համաձայն «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի, լիագումար նիստին տեղի կունենա նաև նորընտիր պատգամավորներ՝ Գեղամ Հրաչիկի Ստեփանյանի և Էրիկ Ռոբիկի Հարությունյանի երդման արարողությունը:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հերթական 8-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 26-ին ժամը 11:00-ին: Նախատաեսվում է նաև կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

Председатель НС Ашот Гулян 25-го сентября созвал рабочее совещание, в котором приняли участие заместитель председателя НС, руководители постоянных комиссий и ответственные лица аппарата парламента.
В ходе совещания председатели постоянных комиссий представили законопроекты, предложенные для внесения в повестку первого заседания восьмой сессии, и дали соответствующие пояснения.
Согласно закону "Регламент НС", на пленарном заседании состоится церемония принесения присяги новоизбранными депутатами Степаняном Гегамом Грачиковичем и Арутюняном Эриком Робиковичем.
Подводя итоги рабочего совещания, Ашот Гулян объявил, что первое заседание очередной 8-ой сессии состоится 26-госентября в 11:00. Намечена также процедура вопросов-ответов с правительством.