Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 20-ին Երևանում հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ:
Ողջունելով Աշոտ Ղուլյանին՝ Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև առկա փոխգործակցության մակարդակը:
Արա Բաբլոյանը վստահեցրել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը մշտապես ՀՀ Ազգային ժողովի ուշադրության կենտրոնում է և խորհրդարանականները միջազգային բոլոր հարթակներում պաշտպանում են Արցախի Հանրապետության ու նրա ժողովրդի շահերը:
Աշոտ Ղուլյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության ու արդյունավետ համագործակցության համար:
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են խորհրդարանական դիվանագիտությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, կարևորել Հայաստանի ու Արցախի խորհրդարանների հանձնաժողովների մակարդակով շարունակական հանդիպումներն ու միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ նիստերը:

President of the Republic of Artsakh National Assembly Ashot Ghoulyan met with the President of the Parliament of the Republic of Armenia Ara Babloyan on September 20 in Yerevan.
Welcoming Ashot Ghoulyan, the Head of the Armenian legislative body highly appreciated the current level of cooperation between the parliaments of the two Armenian republics.
Ara Babloyan assured that the issue of peaceful settlement of the Karabakh conflict is always in the focus of attention of the National Assembly of the Republic of Armenia and parliamentarians on all international platforms defend the interests of the Republic of Artsakh and its people.
Ashot Ghoulyan expressed gratitude for the warm welcome and effective cooperation.
The Head of the National Assembly of Artsakh congratulated Ara Babloyan on the 100th anniversary of the parliament of the Republic of Armenia.
The interlocutors discussed a number of issues related to parliamentary diplomacy, highlighted the ongoing meetings at the level of committees of the Armenian and Artsakh parliaments and the joint sessions of the Inter-Parliamentary Committee.