Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 20-ին Երևանում հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ:
Ողջունելով Աշոտ Ղուլյանին՝ Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավարը բարձր է գնահատել հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև առկա փոխգործակցության մակարդակը:
Արա Բաբլոյանը վստահեցրել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը մշտապես ՀՀ Ազգային ժողովի ուշադրության կենտրոնում է և խորհրդարանականները միջազգային բոլոր հարթակներում պաշտպանում են Արցախի Հանրապետության ու նրա ժողովրդի շահերը:
Աշոտ Ղուլյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության ու արդյունավետ համագործակցության համար:
ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են խորհրդարանական դիվանագիտությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, կարևորել Հայաստանի ու Արցախի խորհրդարանների հանձնաժողովների մակարդակով շարունակական հանդիպումներն ու միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համատեղ նիստերը:

Ашот Гулян встретился с Ара Баблояном
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 20-го сентября в Ереване встретился с председателем парламента Республики Армения Ара Баблояном.
Приветствуя Ашота Гуляна, руководитель законодательного органа Армении высоко оценил нынешний уровень взаимодействия между парламентами двух армянских республик.
Ара Баблоян заверил, что вопрос мирного урегулирования карабахского конфликта всегда находится в центре внимания Национального собрания Республики Армения и парламентарии на всех международных площадках защищают интересы Республики Арцах и ее народа.
Ашот Гулян выразил благодарность за теплый прием и эффективное сотрудничество.
Председатель Национального собрания Республики Арцах поздравил Ара Баблояна со 100-летием парламента Республики Армения.
Собеседники обсудили  ряд вопросов, касающихся парламентской дипломатии, отметили важность регулярных встреч на уровне комиссий парламентов Армении и Арцаха и совместных  заседаний межпарламентской комиссии.