ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է օրինագծեր
Սեպտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ Հովիկ Ջիվանյանի նախագահությամբ:
ԱՀ արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը ներկայացրել է «Պետական տուրքի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների և անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» ԱՀ օրենքների նախագծերը:
Օրենսդրական նախաձեռնությունների վերաբերյալ հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են առաջարկություններ և տվել դրական եզրակացություն՝ լիագումար նիստի օրակարգում ընդգրկելու համար:

NA Standing Committee on State and Legal Affairs Discussed Draft Laws
September 19, a meeting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs was held under the chairmanship of Hovik Jivanyan.
The Minister of Justice of the Republic of Artsakh Ararat Danielyan presented draft laws of the Republic of Artsakh "On Making Amendments and Addenda to the Law of the Republic of Nagorno Karabakh" On State Duty" and "On State Registration of Legal Entities, State Accounting of Dedicated Divisions and Institutions of Legal Entities and Private Entrepreneurs".
Members of the commission presented proposals for legislative initiatives and gave a positive conclusion for inclusion in the agenda of the plenary session.