ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է օրինագծեր
Սեպտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ Հովիկ Ջիվանյանի նախագահությամբ:
ԱՀ արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը ներկայացրել է «Պետական տուրքի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների և անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» ԱՀ օրենքների նախագծերը:
Օրենսդրական նախաձեռնությունների վերաբերյալ հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են առաջարկություններ և տվել դրական եզրակացություն՝ լիագումար նիստի օրակարգում ընդգրկելու համար:

Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам обсудила законопроекты
19-го сентября под председательством Овика Дживаняна состоялось заседание постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.
Министр юстиции Республики Арцах Арарат Даниелян представил проекты законов  Республики Арцах «О внесении изменений и дополнений в закон НКР "О государственной пошлине"» и «О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете выделенных подразделений и учреждений юридических лиц и частных предпринимателей».
Члены комиссии представили предложения относительно законодательных инициатив и дали положительное заключение для включения в повестку пленарного заседания.