Չորրորդ գումարման Ազգային ժողով
18-ը հուլիսի, 2005թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրա հետ միասին Արցախ ժամանած մի խումբ ուսանողների:
19-ը հուլիսի, 2005թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Երիտասարդ մարդկանց քրիստոնեական միություն» միջազգային կազմակերպության մի խումբ ներկայացուցիչների:
2-ը օգոստոսի, 2005թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայ Առաքելական Եկեղեցու Կանադայի թեմի առաջնորդ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանին և նրա հետ միասին Արցախ ժամանած մի խումբ կանադահայ երիտասարդների:
2-ը օգոստոսի, 2005թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Երկիր և մշակույթ» համահայկական կազմակերպության մի խումբ անդամների:
12-ը սեպտեմբերի, 2005թ. -  ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրա գլխավորած ներկայացուցչական պատվիակությանը:
13-ը սեպտեմբերի, 2005թ. -  ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Պատմություններ արտասահմանից» ծրագրի շրջանակներում Հոլանդիայից ժամանած մի խումբ երիտասարդ հետազոտողների:
20-ը սեպտեմբերի, 2005թ. - ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
26-ը սեպտեմբերի, 2005թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության ԱՄՆ Արևմտյան շրջանային վարչության պատվիրակությանը՝ վարչության ատենապետ Արա Ահարոնյանի գլխավորությամբ:
12-ը հոկտեմբերի, 2005թ. -  ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Երիտասարդ մարդկանց քրիստոնեական միություն» միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յոհան Վիլհելմ Էլթվիքին:
22-ը հոկտեմբերի, 2005թ. - Եվրամիության երկրներում իր աշխատանքային ուղևորության շրջանակներում ԼՂՀ ԱԺ Նախագահ Աշոտ Ղուլյանը Փարիզում մասնակցել է ի նպաստ Արցախի գործունեություն ծավալած ֆրանսիական և ֆրանսահայ 28 կազմակերպությունների խորհրդաժողովին, որը կազմակերպվել էր Ֆրանսիայում ԼՂՀ Ներկայացուցչության կողմից:
24-26-ը հոկտեմբերի, 2005թ. – Աշխատանքային այցով Գերմանիայում էր ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը: Խորհրդարանի նախագահը Բեռլինում հանդիպումներ է ունեցել Բունդեստագի պատգամավոր, սոցիալ-դեմոկրատական խմբակցության  փոխնախագահ Գերնոտ Էրլերի, Գերմանական տնտեսության արևելյան հանձնաժողովի նախագահ Օլիվեր Վիկի և նույն կազմակերպության`  կովկասյան տարածաշրջանի պատասխանատու Դր. Մարտին Հոֆմանի, Գերմանիայի խոշորագույն մատենագիտական կենտրոններից մեկի` Բեռլինի պետական գրադարանի գլխավոր տնօրեն տիկին Բարբարա Շնայդեր-Քեմպֆի, գերմանահայ միությունների և կազմակերպությունների հետ:
Բեռլինի Ազատ համալսարանի` «Եվրամիության նոր հարևաններ քաղաքականությունը» թեմայով սեմինարին Աշոտ Ղուլյանը հանդես է եկել հատուկ զեկուցմամբ` նվիրված ԼՂՀ պետականության կայացմանը: Նույն համալսարանի Արևելյան Եվրոպայի ինստիտուտում խորհրդարանի նախագահը հանդես է եկել «Լեռնային Ղարաբաղը 2005 թվականին. քաղաքական և սոցիալական հարթություններ» զեկուցմամբ:
Խորհրդարանի նախագահի ելույթ է ունցել նաև Բեռլինի Եվրոպական ակադեմիայում «Եվրամիությունը և ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը» թեմայով կազմակերպված սեմինարին:
14-16-ը նոյեմբերի, 2005թ. - «Արցախի Վերածնունդ» ծրագրի հանգանակությանը նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով ԱՄՆ Կալիֆորնիա են ժամանել ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը և Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի Թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը: ԼՂՀ պատվիրակությունը Լոս Անջելեսում, Սաքրամենտոյում և Սան-Դիեգոյում հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
9-ը փետրվարի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Խաղաղության միջեկեղեցական խորհրդի՝ Հարավային Կովկասի գծով պատասխանատուներ Միրիամ Սթրուքին և Իթեքե Հուգենբումին:
27-ը փետրվարի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի խորհրդարանական պատվիրակությանը:
31-ը մարտի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժղովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է տարածաշրջանային հակամարտությունների Դարտմուտյան խորհրդաժողովի՝ ղարաբաղյան հակամարտության գծով ռուս-ամերիկյան աշխատանքային խմբի համանախագահներ Վիտալի Նաումկինին, Հարոլդ Սոնդերսին և նրանց ուղեկցող անձանց, որոնք Ստեփանակերտ էին ժամանել տարածաշրջանային այցի շրջանակներում:
26-27-ը ապրիլի, 2006թ. - ՀՀ ԱԺ և ԼՂՀ ԱԺ միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտ է ժամանել ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությանը` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանի գլխավորությամբ:
28-ը ապրիլի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել պատգամավորների հանդիպումը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի հետ:
22-ը հունիսի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ու արտգործնախարար Գեորգի Պետրոսյանն աշխատանքային այցով ժամանել են Բոստոն: Մասաչուսեթս նահանգի Ներկայացուցիչների պալատում հանդիպում են ունեցել խորհրդարանի պատգամավոր Ռեյչել Կապրիելյանի ու պալատի խոսնակի առողջապահության գծով խորհրդական Քրիս Հագերի, Ամերիկայի Հայկական համագումարի ղեկավարության ներկայացուցիչներ Քարոլին Մուգարի ու Էնթոնի Պարսամյանի, «Բոստոն Գլոբ» թերթի խմբագրության խորհրդի անդամների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
26-ը հունիսի – 4-ը հուլիսի, 2006թ. - ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը և արտգործնախարար Գեորգի Պետրոսյանը աշխատանքային այցով ժամանել են Վաշինգտոն: Պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել սենատորներ Լինկոլն Չաֆիի ու Ջեք Ռիդի, կոնգրեսական, օտարերկրյա հատկացումների ենթահանձնաժողովի նախագահ Ջիմ Կոլբիի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկյան համանախագահ, ԱՄՆ պետքարտուղարի` Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Մեթյու Բրայզայի, Marshall Legacy Institute կազմակերպության նախագահ Պերի Բալտիմորի, Հայ դատի Վաշինգտոնի գրասենյակի և Ամերիկայի հայկական համագումարի ղեկավարության, ամերիկահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ու արտգործնախարար Գեորգի Պետրոսյանը ելույթ են ունեցել Միացյալ Նահանգների Խաղաղության ինստիտուտում կազմակերպված «Ղարաբաղյան հակամարտություն` խաղաղության նախադրյալներ» թեմայով միջոցառմանը:
ԱՄՆ Կոնգրեսի Կապիտոլիի շենքում կայացել էընդունելություն` ի պատիվ ԼՂՀ պատվիրակության: Ընդունելությանը մասնակցում էին ԱՄՆ Կոնգրեսի անդամներ, ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանը, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Վարդան Բարսեղյանը, Ամերիկայի հայկական համագումարի և Ամերիկայի հայկական ազգային հանձնախմբի ղեկավարությունը, Կոնգրեսի աշխատակիցներ, լրագրողներ, հայ համայնքի անդամներ: Միջոցառմանը ելույթ են ունեցել կոնգրեսականներ Ֆրենք Փալոնը, Ջո Նոլենբերգը, Էդվարդ Ռոյսը, Քերոլին Մալոնին, Ադամ Շիֆը, Բրեդ Շերմանը:
28-ը հունիսի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուդիկ Հյուսնունցն ընդունել է Շվեդիայի Ձախ կուսակցության՝ նույն օրը կարճատև ճանաչողական այցով ժամանած պատվիրակությանը՝ Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի՝ Ռիկսդագի անդամ, Շվեդիայի Ձախ կուսակցության առաջին փոխնախագահ Ուլլա Հոֆմանի գլխավորությամբ:
31-ը օգոստոսի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Բելգիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների և պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանսուա Ռոելան դյու Վիվիեին:
4-ը սեպտեմբերի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ ՂուլյանՆ ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 15-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցած հարավօսական պատվիրակության անդամներին՝ արտաքին գործերի փոխնախարար Ալան Փլիևը և պաշտպանության ու արտակարգ իրավիճակների փոխնախարար Իբրահիմ Գասիևը:
5-ը սեպտեմբերի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Մերձդնեստրի Մոլդավական Հանրապետության պատվիրակության անդամներին:
18-ը սեպտեմբերի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի միգրացիայի, փախստականների և բնակչության հարցերի կոմիտեի զեկուցող Լեո Պլատվոետին:
25-ը սեպտեմբերի, 2006թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ռամկավար-ազատական կուսակցության Կենտրոնական վարչության անդամներ, ԱՄՆ Արևմտյան ափի և Կանադայի շրջանային վարչության ատենապետ Արա Ահարոնյանին և ՀՌԱԿ վարչության ատենադպիր Կարեն Կակոյանին:
20-22-ը նոյեմբերի, 2006թ. – Երևանում տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ - ՀՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի հերթական նիստը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ:
16-ը մայիսի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Գերմանիայից Ստեփանակերտ ժամանած քաղաքական, հասարակական, գործարար և լրագրողական շրջանակների մի խումբ գործիչների:
16-ը հուլիսի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Հակամարտությունները և խաղաղարար գործունեությունն Անդրկովկասում» նախագծի շրջանակներում Ստեփանակերտ ժամանած միջազգային հետազոտական խմբի անդամներին՝ Դանիայի Ռազմական ակադեմիայի պետ, գեներալ-մայոր Կարստեն Մյոլլերի գլխավորությամբ:
21-ը հուլիսի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության (ՀԲԸՄ) աջակցությամբ ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած մի խումբ ուսանողների ԱՄՆ-ից, Եգիպտոսից, Ռումինիայից և Կանադայից:
24-ը հուլիսի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրա գլխավորած ներկայացուցչական խմբի անդամներին:
23-ը օգոստոսի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած Մեծ Բրիտանիայի Թագավորության Համայնքների պալատի անդամ Ստիվեն Փաունդին և նրան ուղեկցող անձանց:
28-ը օգոստոսի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է  շվեյցարացի աստղաֆիզիկոս, Ժնևի համալսարանի  պրոֆեսոր, միջազգային մրցանակների դափնեկիր Միշել Մայորին և մեր հայրենակից՝ Իսպանիայի Եվրոպական աստղաֆիզիկայի կենտրոնի «Տիեզերքի քիմիական էվոլյուցիա» լաբորատորիայի վարիչ, դոկտոր-պրոֆեսոր Գարիկ Իսրայելյանին:
7-ը սեպտեմբերի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն  ընդունել է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնամուտի արարողությանը մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտ ժամանած Աբխազիայի Հանրապետության և Հարավային Օսիայի Հանրապետության պաշտոնական պատվիրակություններին:
28-ը սեպտեմբերի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Ստավրոպոլի երկրամասի հայկական համայնքի մի խումբ երիտասարդների:
27-ը հոկտեմբերի, 2007թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղույլանն ընդունել է Ռուսաստանի ռազմավարական և քաղաքական հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն Վիտալի Նաումկինին, գերմանական «Ռոզա Լյուքսեմբուրգ» հիմնադրամի Մոսկվայի ներկայացուցչության տնօրեն Փիթեր Լինկեին և այդ կազմակերպությունների մի խումբ փորձագետների:
18-ը ապրիլի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովում գումարվել է Արցախ-Հայաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի հերթական նիստը, որին մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտ էր ժամանել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ, հանձնաժողովի համանախագահ Տիգրան Թորոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
19-ը ապրիլի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպում է ունեցել աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած ՀՀ արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
12-ը մայիսի, 2008թ.  - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Ընծա» համահայկական երգի հերթական փառատոնի մասնակիցներին՝ միջոցառման պատասխանատու, Հայաստանի երգի պետական թատրոնի տնօրեն, կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
27-ը մայիսի, 2008թ. -  ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրան ուղեկցող անձանց:
28-ը մայիսի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ֆրանսիացի հայտնի պատմաբան, Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված միշարք հետազոտական աշխատանքների հեղինակ Իվ Տերնոնին և նրա տիկնոջը՝ Միշելին Տերնոնին:
2-6-ը հունիսի, 2008թ. - Բեռլինում էր ԼՂՀ պատվիրակությունը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել հասարակական-քաղաքական շրջանակների, վերլուծաբանական կենտրոնների ներկայացուցիչների, Գերմանիայի Բունդեստագի անդամների հետ, մասնակցել Բեռլինի Եվրոպական ակադեմիայի կազմակերպած «Լեռնային Ղարաբաղի դերն ու նշանակությունը Հարավային Կովկասի զարգացման գործում» թեմատիկ խորհրդաժողովին:
21-ը հունիսի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Մոմենտում. բանակցային և առաջնորդության մշակույթի փոփոխություն» միջազգային համացանցի հայաստանյան խմբի անդամներին:
19-ը հուլիսի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է   ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Շվեյցարիայից, Ռուսաստանից, Սիրիայից և Ավստրալիայից ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած մի խումբ ուսանողների:
30-ը օգոստոսի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Արարատ» ռազմավարագիտական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Այվազյանի գլխավորությամբ Երևանից Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների:
9-ը հոկտեմբերի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանին և ՍԴ անդամ Հենրիկ Դանիելյանին:
10-ը նոյեմբերի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հոլանդիայից և Վրաստանից ժամանած մի խումբ երիտասարդ հասարակական գործիչների:
15-ը նոյեմբերի, 2008թ. -  ԼՂՀ ԱԺ փոքր դահլիճում, դռնփակ ռեժիմով տեղի է ունեցել հանդիպում ԵԱՀԿ ՄԽ հանախագահների հետ: Մասնակցում էին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ փոխնախագահ Ռուդիկ Հյուսնունցը, ԱԳ նախարար Գեորգի Պետրոսյանը, պատգամավորներ, ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներ Բեռնար Ֆասյեն (Ֆրանսիա), Յուրի Մերզլյակովը (ՌԴ), Մեթյու Բրայզան (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը:
20-ը դեկտեմբերի, 2008թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին:
19-ը փետրվարի, 2009թ. – Աշխատանքային այցով  Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն  է ժամանել Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած ներկայացուցչական պատվիրակությունը: ԼՂՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել ԼՂՀ-ՀՀ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի հերթական նիստը հետևյալ օրակարգով՝ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի ներկա փուլը և խորհրդարանական դիվանագիտության անելիքները, զինծառայողների և նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության մասին օրենսդրության առանձնահատկությունները ԼՂՀ-ում և նրա կատարելագործման հնարավորությունները, կրթության և գիտության խնդիրներն օրենսդրական կարգավորման շրջանակներում:
23-ը փետրվարի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուդիկ Հյուսնունցն ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ, սոցինտերնում ՀՅԴ ներկայացուցիչ Մարիո Նալբանդյանին:
16-ը ապրիլի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել և առանձնազրույց է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության հետ, որը նախօրյակին Ստեփանակերտ է ժամանել Արցախ-Հայաստան միջխորհրդարանական համագործակցության շրջանակներում նախատեսված ոլորտային հանձնաժողովների համատեղ նիստին մասնակցելու նպատակով:
Նույն օրն աշխատանքներն է սկսել ԼՂՀ   Ազգային ժողովի սոցիալական ոլորտի հարցերի և ՀՀ Ազգային ժողովի սոցիալական հարցերի, գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի, առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը:
20-ը ապրիլի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուդիկ Հյուսնունցը Ստեփանակերտում հանդիպել է ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արևիկ Պետրոսյանի, պատգամավորներ Սամվել Նիկոյանի և Էռնեստ Սողոմոնյանի հետ:
25-ը ապրիլի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին:
8-ը հունիսի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Արցախ ժամանած Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի ղեկավար Ֆրանսուա Ռոշբլուանին և նրան ուղեկցող անձանց՝  խմբի քարտուղար Ժան-Պիեռ Դելանուային, Ֆրանսիայի Սեն Շամոն քաղաքի խորհրդի անդամ Էմանուել Մանդոնին և «Սատար Ղարաբաղին» ֆրանսահայ միության նախագահ Ռաֆայել Մուսայելյանին:
15-ը հունիսի, 2009թ. -  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
26-ը հունիսի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է «Երիտասարդ մարդկանց քրիստոնեական ընկերակցություն» միջազգային կազմակերպության մի խումբ ներկայացուցիչների:
27-ը օգոստոսի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանին և նույն հանձնաժողովի անդամ Վաչագան Խուրշուդյանին:
3-ը սեպտեմբերի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ղեկավար կազմի, արտերկրում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների և ԼՂՀ ներկայացուցիչների հետ:
6-ը հոկտեմբերի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Կոպենհագենի համալսարանի պրոֆեսոր Բո Կաստենսին, ով Արցախում էր ճանաչողական այցով:
22-ը հոկտեմբերի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է արգենտինահայ հայտնի երաժիշտ Գագիկ Գասպարյանին և Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության տեղական բաժանմունքի պատասխանատուներից՝ տնտեսագիտության դոկտոր Ռուբեն Արթուրո Կեդիկյանին:
27-ը հոկտեմբերի, 2009թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանն ընդունել է Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վլադիմիր Յաստրեբչակի գլխավորած պատվիրակությանը:
25-30-ը հոկտեմբերի, 2009թ. - Ֆրանսիայում էր ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել  Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Սերժ Լագոշի, Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի և խմբի անդամների, Փարիզի մերձակա մի շարք հայաշատ քաղաքների քաղաքապետերի, Մարսելի փոխքաղաքապետի, ֆրանսահայ կազմակերպությունների ղեկավարության հետ:
2-4-ը նոյեմբերի, 2009թ. -        Ռուսաստանի Դաշնությունում էր ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորած պատվիրակությունը: ՌԴ Պետդումայում ԼՂՀ պատվիրակությանն ընդունել է Պետդումայի փոխնախագահ, Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Վլադիմիր Ժիրինովսկին՝ իր կուսակցության պատգամավորական խմբակցության մի քանի անդամների հետ միասին և «Միասնական Ռուսաստան» խմբակցության անդամ, Ռուսաստան-Հայաստան միջխորհրդարանական խմբի համակարգող Իգոր Չերնիշենկոն:
15-ը դեկտեմբերի, 2009թ. - Երևանում տեղի ունեցավ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական՝ յոթերորդ նիստը: ԼՂՀ ԱԺ պատվիրակությանն ընդունել է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
1-ը մարտի, 2010թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովում, Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական համագործակցության շրջանակներում, տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ սոցիալական ոլորտի հարցերի և ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության և մանկության հարցերի, սոցիալական հարցերի և գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության ու սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը:
5-ը մարտի, 2010թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանին:
12-ը մարտի, 2010թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժոաո Սոարեշի հետ:
19-ը մայիսի, 2010թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում ԵԱՀԿ նախկին հատուկ ներկայացուցիչ, ժողովրդավարության և համագործակցության ինստիտուտի Փարիզի գրասենյակի հատուկ առաքելություններով ներկայացուցիչ Մորիս Բոնոին, որը նախօրյակին Արցախ էր ժամանել դիտորդական առաքելությամբ:
8-ը հունիսի, 2010թ. - ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավորական պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում էին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավորներ՝ Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը և նույն խմբի քարտուղար Ժան-Պիեռ Դելանուան, Ռիշար Մալիեն, Առլետ Գրոսկոստը, Ռընե Ռուքեն, Միշել Դիֆենբաքերը, Պասկալ Կրոզոն:

National Assembly of the 4th convocation
July 18, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received Vice Speaker of the UK House of Lords, Baroness Caroline Cox and a group of students arrived with her.
July 19, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of representatives of the Young Men's Christian Association (YMCA).
August 2, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of Canadian-Armenian youth headed by the primate of the Canadian Diocese of the Armenian Apostolic Church Bagrat Bishop Galstanyan.
August 2, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of members of the “Country and culture” All-Armenian organisation.
September 12, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the delegation led by the Vice Speaker of the UK House of Lords, Baroness Caroline Cox.
September 13, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of young researchers arrived from the Netherlands within the Program “Stories from abroad.”
September 20, 2005 – RA National Assembly President Arthur Baghdasaryan received the President of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan.
September 26, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the delegation of the Armenian Democratic Liberal Party of the U.S. West Coast led by Ara Aharonyan.
October 12, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received Secretary General of the YMCA Johan Vilhelm Eltvik.
October 22, 2005 – Within the working visit to the EU countries, NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan participated in the Conference of the 28 French Armenian organisations which conduct lobbying activities for Artsakh in Paris. The conference was organized by the NKR Permanent Representation in France.
October 24-26, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan was in Berlin on a working visit. The President of the Parliament had meetings with the Member of Bundestag, Deputy Chairman of the Social Democrats faction, Gernot Erler, the Chair of the Committee on Economic Development of the Eastern Germany Oliver Vick and Caucasian Program Coordinator of the same organization Dr. Martin Hoffman, Executive Director of Berlin State Library Barbara Shnayder-Kempf, and representatives of the German-Armenian organizations.
Ashot Ghoulyan made a key-note speech on NKR’s statehood in a panel discussion on “EU’s new neighborhood” at the Free University of Berlin. The NKR Parliament President presented a report on “Nagorno-Karabakh in 2005: Political and Social Dimensions” at the Institute for Eastern Europe Studies of the Free University of Berlin.
President of the Parliament delivered a speech during a panel discussion on “The EU and NK conflict resolution” at European Academy Berlin.
November 14-16, 2005 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan and the Primate of Artsakh Diocese of Armenian Apostolic Church, Pargev Archbishop Martirosyan arrived in California to participate in the events dedicated to the donation of the “Revival of Artsakh” program. The NKR delegation had meetings with the representatives of the Armenian community in Los Angeles, Sacramento and San-Diego.
February 9, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the coordinators of the South Caucasus program of the Interchurch Peace Council (IKV) Miriam Struyk and Iteke Hoogenboum.
February 27, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the parliamentary delegation of Luxemburg.
March 31, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the co-chairs of the Russian-American working group on the Azerbaijan-Karabakh conflict of the Dartmouth Conference on Regional Conflicts Vitaly Naumkin and Harold Saunders.
April 26-27, 2006 – The parliamentary delegation of Armenia led by Vice President of the RA National Assembly Tigran Torosyan arrived in Stepanakert to participate in the sitting of the Committee on Interparliamentary Cooperation between RA NA and NKR NA.
April 28, 2006 – Members of the NKR Parliament met with the Foreign Minister of the Republic of Armenia Vartan Oskanyan.
June 22, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan and FM Georgy Petrosyan arrived in Boston, MA with a working visit. The delegation had meetings with Member of the Massachusetts House of Representatives Rachel Kaprelian and the adviser to the Speaker on Health Issues Chris Huger, the co-chairs of the American Armenian Assembly Caroline Mougar and Anthony Parsamian, members of the council of the “Boston Globe” Magazine, representatives of the Armenian Community.
June 26 - July 4, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan and FM Georgy Petrosyan arrived in Washington, DC with a working visit. The delegation had meetings with senators Lincoln Chafee and Jack Reed; Chairman of the Subcommittee on Foreign Allocations, Congressman Jim Kolbe; the U.S. co-chair of the OSCE Minsk Group, Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Matthew Bryza; President of the Marshall Legacy Institute Perry Baltimore; leadership of the ANCA and AAA, members of the Armenian community. Parliament President and FM Petrosyan made key-note speeches in a panel discussion on “The Nagorno-Karabakh conflict: Prerequisites for Peace” at the United States Institute of Peace.
A reception dedicated to the NKR delegation’s visit took place at the Capitol Hill. A dozen of the U.S. congressmen, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic Armenia to the U.S. Tatul Margaryan, Representative of Artsakh to the U.S. Vardan Barseghyan, leaders of the American Armenian grassroots organizations, journalists attended the event. Congressmen Frank Pallone, Joe Knollenberg, Ed Royce, Carolyn Maloney, Adam Schiff and Brad Sherman made speeches during the event.
June 28, 2006 – NKR National Assembly Vice President Rudik Hyusnuts received the delegation of the Left Party of the Kingdom of Sweden led by a member of the Riksdag (Parliament of Sweden), first deputy chair of the Left Party Ulla Hoffmann.
August 31, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the Chairman of the Committee on Foreign Relations and Defense of the Senate of the Kingdom of Belgium François Roelants du Vivier.
September 4, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received members of the South Ossetian delegation who arrived in Stepanakert to participate in the events dedicated to the 15th anniversary of the Nagorno-Karabakh Republic, Deputy Foreign Minister Alan Pliyev and Deputy Minister of Defense and Emergency Situations Ibrahim Gasiyev.
September 5, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received members of the delegation of Transnistria.
September 18, 2006 – Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the NKR National Assembly Vahram Atanesyan received the reporter of the PACE Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons Leo Platvoety, arrived in Stepanakert with a working visit.
September 25, 2006 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received representatives of the Democratic Liberal Party of the U.S. West Coast, Members of the Canadian office Ara Aharonyan and Armenian office Karen Kirakosyan.
September 20-22, 2006 – NKR Parliamentary delegation led by the President of the National Assembly Ashot Ghoulyan participated in the sitting of the RA NA – NKR NA Interparliamentary Committee on Cooperation in Yerevan.
May 16, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of politicians, public figures, businessmen and journalists arrived in Stepanakert from Germany.
July 16, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received members of the international research group arrived in Stepanakert in the frames of the “Conflicts and peacebuilding activities in the South Caucasus” project. The group was headed by the director of the Royal Danish Military Academy, colonel-general Karsten Moller.
July 21, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of students arrived in Artsakh from the U.S., Egypt, Romania, and Canada. The study visit was supported by the Armenian General Benevolent Union (AGBU).
July 24, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the delegation led by Deputy Speaker of the UK House of Lords, Baroness Caroline Cox.
August 23, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a member of the UK House of Commons Steven Pound.
August 28, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received Swiss astrophysicist, professor of Geneva University, laureate of international awards Michael Mayor and our compatriot, chief of the “Chemical Evolution of Space” Laboratory of the European Space Astronomy Centre, Dr. Garik Israelian.
September 7, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the delegations of South Ossetia and Abkhazia arrived in Stepanakert to participate in the inauguration ceremony of the newly elected President of the Nagorno-Karabakh Republic.
September 28, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of young Armenians arrived in Stepanakert from the Stavropol Krai of the Russian Federation.
October 27, 2007 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the director of the Centre for the Strategic and Political Research of Russia Vitaly Naumkin, Head of the Moscow Office of the German Rosa Luxemburg Peter Linke and a group of experts of the same organization.
April 18, 2008 – The delegation led by the President of the RA National Assembly Tigran Torosyan arrived in Stepanakert to participate in the regular sitting of the Committee on RA NA-NKR NA Interparliamentary Cooperation.
April 19, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan met with the newly appointed Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, who was in Stepanakert on a working visit.
May 12, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the participants of the All-Armenian Song Festival “Yntsa” and the director of the State Song Theatre of Armenia, composer Arthur Grigoryan.
May 27, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the delegation led by Deputy Speaker of the UK House of Lords, Baroness Caroline Cox.
May 28, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received French historian, author of a number of research papers on Armenian Genocide, Eve Ternon, and his wife.
June 2-6, 2008 – NKR delegation led by the President of the National Assembly Ashot Ghoulyan was in Berlin on a working visit. The delegation had meetings with German MPs, politicians, public figures, experts and participated at the conference “The role of Nagorno-Karabakh in the development of South Caucasus” at European Academy of Berlin.
June 21, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the members of the Armenian group of the international network“A Momentum: Changing the negotiation and leadership culture.”
July 19, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of students from the U.S., Canada, Switzerland, Russia, Syria, and Australia, arrived in Artsakh on a study visit.
August 30, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of youth researchers headed by the director of the Strategic Scientific Centre “Ararat” Armen Aivazian.
October 9, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the President of the Constitutional Court of Armenia Gagik Harutyunyan and CC member Henrik Danielyan.
November 10, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of public figures, arrived in Artsakh from the Netherlands and Georgia.
November 15, 2008 – A closed-door meeting with the Co-chairs of the OSCE Minsk Group took place in the NKR National Assembly. Parliament President Ashot Ghoulyan, Vice President Rudik Hyusnuts, FM Georgy Petrosyan, MPs, the OSCE Minsk Group Co-chairs Bernard Fassier (France), Yuri Merzlyakov (Russian Federation), Matthew Bryza (United States) and the Personal Representative of the OSCE CiO Andrzej Kasprzyk took part in the meeting.
December 20, 2008 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian.
February 19, 2009 – The parliamentary delegation of Armenia led by the NA President Hovik Abrahamyan visited Artsakh on a working visit. The regular sitting of the RA NA-NKR NA Interparliamentary Committee on Cooperation took place in the plenary hall of Artsakh Parliament. The current stage of the negotiation process over Azerbaijani-Karabakh conflict and the role of parliamentary diplomacy, the peculiarities and further improvement of the NKR legislation on the social security of servicemen and their families, educational and scientific issues in the frame of the legislative regulation were on the agenda of the sitting.
February 23, 2009 – NKR National Assembly Vice President Rudik Hyusnuts received a member of the ARF Bureau, representative of the ARF to the Socialist International Mario Nalbandyan.
April 16, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the delegation of the Parliament of Armenia. The delegation arrived in Stepanakert to participate in the joint sitting of the standing committees, planned within the interparliamentary cooperation between Artsakh and Armenia.
April 20, 2009 – NKR National Assembly Vice President Rudik Hyusnuts met with the Vice President of the National Assembly of Armenia Arevik Petrosyan, MPs Samvel Nikoyan and Ernest Soghomonyan in Stepanakert.
April 25, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received President of the Football Federation of Armenia, MP Ruben Hayrapetyan.
June 8, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the head of the France-Armenia Friendship Group of the National Assembly, French MP François Rochebloine, Secretary of the Group Jean Pier Delaunay, member of the city council of Saint-Simon Madon Emmanuel and chairman of the “Satar Karabakhin” (Support to Karabakh) French Armenian Union Rafael Musayelyan.
June 15, 2009 – President of the National Assembly of Armenia Hovik Abrahamyan received the President of the NKR Parliament Ashot Ghoulyan.
June 26, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a group of representatives of the Young Men's Christian Association (YMCA).
August 27, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received Chairwoman of the Standing Committee on European Integration of the Parliament of Armenia Naira Zohrabyan and MP Vachagan Khurshudyan.
September 3, 2009 – A meeting with the participation of the leadership of the Foreign Ministry, Heads of the Diplomatic Missions of Armenia and Artsakh representatives took place in the NKR National Assembly.
October 6, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received professor of the University of Copenhagen Bo Thorsen, who was in Artsakh on a study visit.
October 22, 2009 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received renowned Argentinian Armenian musician Gagik Gasparyan and regional coordinator of the AGBU, doctor of economics Ruben Arturo Kedikian.
October 27, 2009 – Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the NKR National Assembly Vahram Atanesyan received the delegation led by Foreign Minister of Transnistria Vladimir Yastrebchak.
October 25-30, 2009 – A delegation led by the President of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan was in France on a working visit. The delegation had meetings with the Chair of the France-Armenia Friendship Group of the Senate Serge Lagauche, the Chair of the France-Armenia Friendship Group of the National Assembly François Rochebloine and members of the group, the Mayors of the Armenian populated towns near Paris, the Deputy Mayor of Marseille, the leadership of French Armenian organisations.
November 2-4, 2009 – A delegation led by the President of the NKR National Assembly Ashot Ghoulyan was in Russia. The Vice Speaker of the State Duma, leader of the Liberal-Democratic Party of Russia Vladimir Zhirinovsky and members of the faction, as well as a member of the faction of “United Russia” Party, coordinator of the Russia-Armenia Interparliamentary Group Igor Chernishenko, received the delegation in the State Duma.
December 15, 2009 – The 7th sitting of the Committee on the Interparliamentary Cooperation between RA NA and NKR NA took place in Yerevan. President of Armenia Serzh Sargsyan received the NKR parliamentary delegation.
March 1, 2010 – In the scope of the interparliamentary cooperation between Armenia and Artsakh, the joint sitting of the Standing Committee on Social Affairs of the NKR Parliament and the Standing Committee on Health Care, Maternity, Social Affairs of the RA NA and Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports took place in the NKR National Assembly.
March 5, 2010 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the Minister of Diaspora of Armenia Hranush Hakobyan.
March 12, 2010 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan had a meeting with the President of the OSCE Parliamentary Assembly João Soares in the Permanent Representation of the Republic of Nagorno-Karabakh in Armenia.
May 19, 2010 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received a former special representative of the OSCE to the South Caucasus, special representative of the Institute of Democracy and Cooperation of Paris Office Moris Bono, who arrived in Artsakh with an observation mission.
June 8, 2010 – NKR National Assembly President Ashot Ghoulyan received the parliamentary delegation of the National Assembly of France. The delegation was composed of the Chair of the France-Armenia Friendship Group of the National Assembly François Rochebloine and secretary of the group Jean Pierre Delanua, MPs Richar Malien, Arlette Grosskost, René Roquet, Michel Diefenbacher and Pascal Croso.