Երկրորդ գումարման Խորհրդարան
17-ը հուլիսի, 1995թ. – ԼՂՀ Խորհրդարանի նախագահ Կարեն Բաբուրյանն ընդունել է Օսլոյի խաղաղության հետազոտման միջազգային ինստիտուտի խորհրդատու Ջոնաթան Կոենին:
28-ը հուլիսի, 1995թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել «Միջազգային քրիստոնեական համերաշխություն» կազմակերպության պատվիրակությունը, որի կազմում էին Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի փոխխոսնակ Քերոլայն Քոքսը, կազմակերպության հիմնադիր և նախագահ Հանս Շտուգելբերգերը:
20-ը օգոստոսի, 1995թ. – ԼՂՀ Խորհրդարանի խոսնակ Կարեն Բաբուրյանը ընդունել է աշխարհի ավետարանական եկեղեցիների գլխավոր քարտուղար Միենդ Յան Ֆաբերին և Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի նախագահ Մերի Կելդորին:
18-ը սեպտեմբերի, 1995թ. – ՀՀ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանը ընդունել է աշխատանքային այցով Երևան ժամանած ԼՂՀ խորհրդարանական պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Կարեն Բաբուրյանի գլխավորությամբ:
9-ը հոկտեմբերի, 1995թ. – Իր քսանհինգերորդ այցով Ղարաբաղում էր Անգլիայի լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը: Նրան ընդունել են խորհրդարանի նախագահի տեղակալ Լավրենտի Գաբրիելյանը ու վարչապետ Լեոնարդ Պետրոսյանը:
14-ը նոյեմբերի, 1995թ. – Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում էր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Բաբկեն Արարքցյանը:
15-ը դեկտեմբերի, 1995թ. – ԼՂՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը և խորհրդարանի նախագահ Կարեն Բաբուրյանն ընդունել են աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած ՀՀ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանին:
27-29-ը փետրվարի, 1996թ. – ՀՀ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանի հրավերով ԼՂՀ խորհրդարանի խոսնակ Կարեն Բաբուրյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Երևան: Պատվիրակություն հանդիպում է ունեցել նաև ՀՀ նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ:
29-ը ապրիլի, 1996թ. – Աշխատանքային այցով Երևան են ժամանել ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և նախագահի տեղակալ Բորիս Առուշանյանը: Նրանց ընդունել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանը:
7-ը հունիսի, 1996թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և արտաքին հարաբերությունների, միջխորհրդարանական կապերի և տեղեկատվության հանձնաժողովի նախագահ Վասիլի Աթաջանյանը մասնակցել են Սոֆիայում անցկացվող Ուղղափառության եվրոպական միջխորհրդարանական համաժողովի երրորդ խորհրդակցությանը:
3-ը օգոստոսի, 1996թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը և վարչապետ Լեոնարդ Պետրոսյանը հանդիպել են Ստեփանակերտ ժամանած ԵԱՀԿ Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով Մինսկի խմբում Գերմանիայի դեսպան Ֆրանկ Լամբախին:
27-ը օգոստոսի, 1996թ. – ԼՂՀ խորհրդարանում տեղի է ունեցել հանդիպում աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ մի խումբ պատգամավորների հետ:
29-ը հոկտեմբերի, 1996թ. – ԼՂՀ խորհրդարանի պատվիրակությունը` նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորությամբ, ՀՀ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանի հրավերով, մեկնել է Երևան:
18-ը դեկտեմբերի, 1996թ. – ԼՂՀ ԱԺ խոսնակ Արթուր Թովմասյանը և փոխվարչապետ Ժիրայր Պողոսյանը ընդունել են Արցախ ժամանած Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին:
28-ը հունվարի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ֆրանկ Փալլոնին և նրան ուղեկցող անձանց:
19-ը մարտի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը Երևանում հանդիպել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանի հետ:
9-ը ապրիլի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահության անդամ Լիդյա Սարգսյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Մարկ Սկոֆֆորդին (Դանիա):
21-ը ապրիլի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության` ԼՂՀ-ում նոր ներկայացուցիչ Ստեֆան Մյուլլերին (Շվեյցարիա):
23-ը ապրիլի, 1997թ. – Ստեփանակերտ է այցելել ՌԴ ժողովրդա-հանրապետական կուսակցության ղեկավար, գեներալ Ալեքսանդր Լեբեդը: Հանդիպումներ են տեղի ունեցել վարչապետ Լեոնարդ Պետրոսյանի, ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի, պաշտպանության նախարար Սամվել Բաբայանի հետ:
26-ը մայիսի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է «Բժիշկներ առանց սահմանների» կազմակերպության` ՀՀ-ի և ԼՂՀ-ի համակարգող Պիեռ Գանդոնին և նույն կազմակերպության` Արցախում ծրագրի պատասխանատու Սթիվեն Կոռնիշին:
12-ը հունիսի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Երևան, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Արա Սահակյանի և Կարապետ Ռուբինյանի հետ:
19-ը հունիսի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահության անդամ, արտաքին հարաբերությունների, միջխորհրդարանական կապերի և լրատվության հանձնաժողովի նախագահ Վասիլի Աթաջանյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Լեռնային Ղարաբաղում ներկայացուցչի դաշտային օգնական Ալեքսանդր Սամարսկուն:
21-ը հունիսի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահության անդամ Լիդա Սարգսյանն ընդունել է Մինսկի խմբի Լեռնային Ղարաբաղում ներկայացուցչի դաշտային օգնական Ալեքսանդր Սամարսկուն:
23-29-ը հունիսի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն Աթենքում մասնակցել է Հարավային Կովկասում տարածաշրջանային ինտեգրման հեռանկարները թեմայով գիտաժողովին և Ուղղափառության եվրոպական միջխորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ կոնֆերանսի աշխատանքներին:
13-ը օգոստոսի, 1997թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությունը, որի կազմում էին Ջո Նոլենբերգը, Նիտա Լոուվեյը, Ռոդնի Ֆրելինգհայզենը և Մաք Քոլինզը:
3-ը հոկտեմբերի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահության անդամ, արտաքին հարաբերությունների, միջխորհրդարանական կապերի և լրատվության հանձնաժողովի նախագահ Վասիլի Աթաջանյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Միսկի խմբի գործող նախագահի` Լեռնային Ղարաբաղում դաշտային օգնական Ալեքսանդր Սամարսկուն և նրան փոխարինող դանիացի դիվանագետ Բյոռն Լաուրիցենին:
21-ը դեկտեմբերի, 1997թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանը եռօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Երևան:
9-ը հունվարի, 1998թ. – ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ֆրենկ Փալոունի գլխավորած պատվիրակությունը ԼՂՀ Ազգային ժողովում հանդիպել է պատգամավորների և կառավարության անդամների հետ:
17-ը հունվարի, 1998թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է Հայաստանի երիտասարդական կուսակցության նախագահ Սարգիս Ասատրյանին:
14-ը ապրիլի, 1998թ. – Հերթական այցով Արցախում էր բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությունը: Նրան ընդունել է ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանը:
20-ը մայիսի, 1998թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում Գերմանիայի ներկայացուցիչ Ֆրանկ Լամբախին:
26-ը մայիսի, 1998թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականներ Ֆրենկ Փալոնին և Պատրիկ Քենեդին:
1-ը հունիսի, 1998թ. - ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության պատվիրակությանը` կուսակցության Հայաստանի վարիչ մարմնի ատենապետ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Էռնեստ Սողոմոնյանի գլխավորությամբ:
10-ը հուլիսի, 1998թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանին Երևանում ընդունել են ՀՀ ԱԺ նախագահ Խոսրով Հարությունյանը և փոխնախագահ Ալբերտ Բազեյանը:
16-ը հուլիսի, 1998թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական, չեխ դիվանագետ Միրոսլավ Վումետալին:
12-ը սեպտեմբերի, 1998թ. – ՀՀ ԱԺ նախագահ Խոսրով Հարությունյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանին:
17-ը սեպտեմբերի, 1998թ. - ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է Ստեփանակերտ ժամանած ԵԱՀԿ պատվիրակությանը:
12-20-ը նոյեմբերի, 1998թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն այցելել է Սոչի` մասնակցելու «Կովկասն առանց պատերազմի» թեմայով գիտաժողովին:
15-ը դեկտեմբերի, 1998թ. – ՀՀ Սահմանադրական դատարանի և Սահմանադրական իրավունքի կենտրոնի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ նախագահության հետ:
1-ը մարտի, 1999թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է ԿԽՄԿ-ի Եվրոպայի և Ամերիկայի երկրների գծով տնօրեն Անժելո Գնեդինժերին, Արևելյան Եվրոպայի երկրների համակարգող Դոմինիկ Բուֆին և ԼՂՀ-ում Կարմիր խաչի ներկայացուցիչ Պենի Ֆարարին:
26-ը հոկտեմբերի, 1999թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է «Գյուլբենկյան» բարեգործական հիմնադրամի անդամ, պորտուգալական Պարտեքս նավթային ընկերության նախագահ Միքայել Գյուլբենկյանին:
10-ը փետրվարի, 2000թ. – ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանն ընդունել է շվեյցարական «Սեյվինվեստ» ֆիրմայի ներկայացուցիչներ Վիտալի և Վերա Սամսոնենկոներին:

Парламент второго созыва
17-е июля 1995г. – председатель Парламента НКР Карен Бабурян принял консультанта Международного института исследований проблем мира (г.Осло) Джонатана Коена.
28-е июля 1995г. – в Степанакерт прибыла делегация организации "Международная христианская солидарность" в составе вице-спикера Палаты лордов Великобритании Кэролайн Кокс, учредителя и председателя организации Ганса Штугельбергера.
20-е августа 1995г. – председатель Парламента НКР Карен Бабурян принял генерального секретаря Евангельских церквей мира Миенда Яна Фабера и председателя Хельсинской гражданской ассамблеи Мэри Кельдор.
18-е сентября 1995г. – председатель НС Республики Армения Бабкен Араркцян принял прибывшую с рабочим визитом в Ереван парламентскую делегацию НКР во главе с председателем парламента Кареном Бабуряном.
9-е октября 1995г. – в 25-й раз в Карабах прибыла вице-спикер британской Палаты лордов, баронесса Кэролайн Кокс. Ее приняли заместитель председателя парламента Лаврентий Габриелян и премьер-министр Леонард Петросян.
14-е ноября 1995г. – с рабочим визитом в Степанакерт прибыл председатель Национального собрания Республики Армения Бабкен Араркцян.
15-е декабря 1995г. – президент НКР Роберт Кочарян и председатель парламента Карен Бабурян приняли прибывшего в Степанакерт с рабочим визитом председателя НС Республики Армения Бабкена Араркцяна.
27-29-е февраля 1996г. – по приглашению председателя НС Республики Армения Бабкена Араркцяна делегация, возглавляемая председателем парламента НКР Кареном Бабуряном, отправилась в Ереван. Делегация провела встречу также с президентом Республики Армения Левоном Тер-Петросяном.
29-е апреля 1996г. – с рабочим визитом в Ереван прибыл председатель НС НКР Артур Товмасян и заместитель председателя Борис Арушанян. Их принял председатель НС Республики Армения Бабкен Араркцян.
7-е июня 1996г. – председатель НС НКР Артур Товмасян и председатель комиссии по внешним сношениям, межпарламентским связям и информации Василий Атаджанян приняли участие в проводимом в Софии третьем совещании Европейской межпарламентской ассамблеи православия.
3-е августа 1996г. – председатель НС НКР Артур Товмасян и премьер-министр Леонард Петросян встретились с прибывшим в Степанакерт послом Германии в Минской группе ОБСЕ по вопросу Нагорного Карабаха Франком Ламбахом.
27-е августа 1996г. – в парламенте НКР состоялась встреча с группой прибывших с рабочим визитом в Степанакерт депутатов НС Республики Армения.
29-е октября 1996г. – по приглашению председателя НС Республики Армения Бабкена Араркцяна делегация парламента НКР во главе с председателем Артуром Товмасяном отправилась в Ереван.
18-е декабря 1996г. – председатель НС НКР Артур Товмасян и вице-премьер Жирайр Погосян приняли вице-спикера британской Палаты лордов, баронессу Кэролайн Кокс, прибывшую в Арцах.
28-е января 1997г. – председатель НС НКР Артур Товмасян принял члена Палаты представителей Конгресса США Френка Паллоуна и сопровождающих его лиц.
19-е марта 1997г. – председатель НС НКР Артур Товмасян в Ереване встретился с председателем НС Республики Армения Бабкеном Араркцяном.
9-е апреля 1997г. – член президиума НС НКР Лидия Саркисян приняла полевого помощника личного представителя действующего председателя ОБСЕ Марка Скоффорда (Дания).
21-е апреля 1997г. – председатель НС НКР Артур Товмасян принял нового представителя Международной организации Красного Креста в НКР Стефана Мюллера Швейцария).
23-е апреля 1997թ. – Степанакерт посетил руководитель Народно-республиканской партии РФ, генерал-лейтенант Александр Лебедь. Состоялись встречи с премьер-министром Леонардом Петросяном, председателем НС Артуром Товмасяном и министром обороны Самвелом Бабаяном.
26-е мая 1997г. – председатель НС НКР Артур Товмасян принял координатора организации "Врачи без границ" в Республике Армения и НКР Пьера Гандона и ответственного организации по программе в Арцахе Стивена Корниша.
12-го июня 1997г. – председатель НС НКР Артур Товмасян с рабочим визитом отправился в Ереван, где провел встречи с заместителями председателя НС РА Ара Саакяном и Карапетом Рубиняном.
19-е июня 1997г. – член президиума НС НКР, председатель комиссии по внешним сношениям, межпарламентским связям и информации Василий Атаджанян принял полевого помощника представителя Минской группы ОБСЕ в Нагорном Карабахе Александра Самарского.
21-е июня 1997г. – член президиума НС НКР Лидия Саркисян приняла полевого помощника представителя Минской группы ОБСЕ в Нагорном Карабахе Александра Самарского.
23-29-е июня 1997г. – председатель НС НКР Артур Товмасян в Афинах принял участие в конференции на тему "Перспективы региональной интеграции на Южном Кавказе" и четвертой конференции Европейской межпарламентской ассамблеи православия.
13-е августа 1997г. – в Степанакерт прибыла делегация Палаты представителей Конгресса США в составе Джо Ноленберга, Ниты Лоувей, Родни Фрелингхайзена и Мака Коллинза.
3-е октября 1997г. – член президиума НС НКР, председатель комиссии по внешним сношениям, межпарламентским связям и информации Василий Атаджанян принял полевого помощника действующего председателя Минской группы ОБСЕ в Нагорном Карабахе Александра Самарского и заменяющего его датского дипломата Бёрна Лаурицена.
21-е декабря 1997г. – председатель НС НКР Олег Есаян с трехдневным рабочим визитом отправился в Ереван.
9-е января 1998г. – делегация, возглавляемая членом Палаты представителей Конгресса США Френком Паллоуном, в Национальном собрании НКР встретилась с депутатами и членами правительства.
17-е января 1998г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял председателя Молодежной партии Армении Саркиса Асатряна.
14-е апреля 1998г. – с очередным визитом в Арцахе находилась делегация во главе с баронессой Кэролайн Кокс. Ее принял председатель НС НКР Олег Есаян.
20-е мая 1998г. – помощник НС НКР Олег Есаян принял представителя Германии в Минской группе ОБСЕ по вопросу Нагорного Карабаха Френка Ламбаха.
26-е мая 1998г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял конгрессменов США Френка Паллоуна и Патрика Кеннеди.
1-го июня 1998г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял делегацию Социал-демократической партии "Гнчакян" во главе с председателем партии, депутатом НС РА Эрнестом Согомоняном.
10-е июля 1998г. – председателя НС НКР Олега Есаяна приняли председатель НС РА Хосров Арутюнян и зампредседателя Альберт Базеян.
16-е июля 1998г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял полевого помощника личного представителя действующего председателя ОБСЕ, чешского дипломата Мирослава Вуметаля.
12-е сентября 1998г. – председатель НС РА Хосров Арутюнян принял находящегося с официальным визитом в Ереване председателя НС НКР Олега Есаяна.
17-е сентября 1998г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял прибывшую в Степанакерт делегацию Минской группы ОБСЕ.
12-20-е ноября 1998г. – председатель НС НКР Олег Есаян посетил Сочи для участия в конференции на тему "Кавказ без войны".
15-е декабря 1998г. – возглавляемая председателем Конституционного суда Республики Армения и Центра конституционного права Гагиком Арутюняном провела встречу с президиумом НС НКР.
1-е марта 1999г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял директора МККК по странам Европы и Америки Анжело Гнединжера, координатора в странах Восточной Европы Доминика Буфа и представителя Красного Креста в НКР Пенни Фарар.
26-е октября 1999г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял члена благотворительного фонда "Гюльбенкян" и председателя португальской нефтяной компании "Партекс" Микаела Гюльбенкяна.
10-е февраля 2000г. – председатель НС НКР Олег Есаян принял представителей швейцарской фирмы "Сейвинвест" Виталия и Веру Самсоненко.