Առաջին գումարման Գերագույն խորհուրդ
17-ը փետրվարի, 1992թ. – ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի (ԳԽ) նախագահ Արթուր Մկրտչյանն ընդունել է  Ստեփանակերտ ժամանած ԵԱՀԽ անդամ երկրների դիտորդական խմբին:
20-ը մարտի, 1992թ. – ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի որոշմամբ Ստեփանակերտ են ժամանել ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Սեյրուս Վենսը և ԵԱՀԽ լիազոր ներկայացուցիչ Յանուշ Կուբիչը (Հունգարիա):
21-ը մարտի, 1992թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել Ֆրանսիայի սոցիալական և հումանիտար օգնության հարցերով նախարար Բերնար Կուշները` ԼՂՀ-ում մարդասիրական միջանցքի բացման նպատակով:
31-ը մարտի, 1992թ. – Ստեփանակերտ են ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչները:
1-ը ապրիլի, 1992թ. – ԼՂՀ ղեկավարությունը Ստեփանակերտում հանդիպել է ԵԱՀԽ գործող նախագահ, Չեխոսլովակիայի արտգործնախարար Իրժի Դինստբիրի հետ:
1-ը ապրիլի, 1992թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել Իրանի արտգործնախարարի տեղակալ Մահմուդ Վայեզին:
10-ը ապրիլի, 1992թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել ՌԴ արտգործնախարար Անդրեյ Կոզիրևը:
2-ը հունիսի, 1992թ. – ԼՂՀ ԳԽ առաջին նստաշրջանը վերսկսել է աշխատանքները: Ներկա էին ՀՀ ԳԽ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վազգեն Սարգսյանը և Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը:
27-ը հունիսի, 1992թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Գեորգի Պետրոսյանը և ԼՂՀ ԳԽ նախագահության անդամ Համլետ Գրիգորյանը հանդիպել են ՀՀ ղեկավար շրջանակների և Մոսկվայում ԵԱՀԽ անդամ երկրների Մինսկում գումարվելիք համաժողովի նախագահ Մարիո Ռաֆայելլիի հետ:
1-ը հուլիսի, 1992թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունն ընդունել է որոշում՝ ԵԱՀԽ շրջանակներում նախապատրաստական հանդիպմանը մասնակցելու համար ԼՂՀ պատվիրակությանը (Բորիս Առուշանյան, Հրանտ Խաչատրյան, Ռոբերտ Քոչարյան, Հրայր Բալյան) Հռոմ ուղարկելու մասին:
26-ը հուլիսի, 1992թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության հատուկ հանձնարարությունների դեսպան, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման ռուսաստանյան միջնորդական առաքելության ղեկավար Վլադիմիր Կազիմիրովը:
27-ը հուլիսի, 1992թ. – ԼՂՀ ԳԽ հատուկ պատվիրակությունը Երևանում հանդիպել է ՀՀ ղեկավարության հետ:
27-ը հուլիսի, 1992թ. – ԼՂՀ պատվիրակ Ալբերտ Ղազարյանը մասնակցել է Մոսկվայում գումարված անդրազգային ռադիկալ կուսակցության համաժողովին:
2-ը օգոստոսի, 1992թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Գեորգի Պետրոսյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի  Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում էին պառլամենտականներ Մեծ Բրիտանիայից, Գերմանիայից ու ԱՄՆ-ից:
4-15-ը օգոստոսի, 1992թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գեորգի Պետրոսյանը, Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի հրավերով, մեկնել է ԱՄՆ, որտեղ կայացել են հանդիպումներ ԱՄՆ Սենատի, պետքարտուղարության, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Ամերիկայի հայ համայնքի հետ:
24-26-ը օգոստոսի, 1992թ. – ԵԱՀԽ Մինսկի խորհրդաժողովի նախագահ Մարիո Ռաֆայելլին այցելել է Բաքու, Երևան և Ստեփանակերտ:
7-ը հունվարի, 1993թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Գեորգի Պետրոսյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի փոխխոսնակ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին, «Քրիստոնեական համերաշխություն» միջազգային կազմակերպության նախագահ Հանս Շտուկելբերգին, Հոլանդիայի «Բաց դռներ» կրոնական կազմակերպության ներկայացուցիչ Բոբ Իստմային, գերմանացի վիրաբույժ ու հասարակական գործիչ Ֆրիդրիխ Շուստերին, հայկական համաշխարհային համագումարի նախագահ Ջեյմս Կառնուլյանին և մի խումբ արտասահմանյան լրագրողների:
19-ը փետրվարի, 1993թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունը ընդունել է  որոշում՝ ԵԱՀԽ Մինսկի խմբի խորհրդակցությանը մասնակցելու համար պատվիրակություն Հռոմ գործուղելու մասին:
14-ը հունիսի, 1993թ. – Ստեփանակերտ է ժամանել ՀՀ նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը՝ ԼՂՀ իշխանությունների հետ քաղաքական խորհրդակցություններ վարելու նպատակով:
21-ը հունիսի, 1993թ. – ՀՀ նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հրավերով պաշտոնական այցով Երևան է ժամանել ԼՂՀ ԳԽ նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանը:
1-ը հուլիսի, 1993թ. – ԵԱՀԽ Մինսկի խորհրդաժողովի նախագահ Մարիո Ռաֆայելլին այցելել է Բաքու, Երևան և Ստեփանակերտ՝ հակամարտող կողմերին 1993թ. հունիսի 3-4-ը Հռոմում կայացած ԵԱՀԽ Մինսկի խմբի կողմից հավանության արժանացած ժամանակացույցի ընդունման առաջարկով:
13-ը հուլիսի, 1993թ. – ԼՂՀ է ժամանել Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության խորհրդակցության պատվիրակությունը` ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման Մինսկի համաժողովի նախագահ, իտալացի դիվանագետ Մարիո Ռաֆայելլիի գլխավորությամբ:
14-ը հուլիսի, 1993թ. – ԼՂՀ ԳԽ պատվիրակությունը (Համլետ Գրիգորյան, Հրանտ Խաչատրյան, Գեորգի Պետրոսյան, Ռադիկ Հայրիյան, Մաքսիմ Միրզոյան) մասնակցել է Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում կայացած Իտալիայի վերազգային արմատական կուսակցությունների խորհրդաժողովին:
19-ը հուլիսի, 1993թ. – ԼՂՀ ղեկավարության հրավերով Ստեփանակերտ են ժամանել ՀՀ ԳԽ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանը, վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը, արտգործնախարարի առաջին տեղակալ Ժիրայր Լիպարիտյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
24-ը հուլիսի, 1993թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանն ընդունել է ՀՀ ԳԽ պատվիրակությանը` ԳԽ նախագահի առաջին տեղակալ Արա Սահակյանի գլխավորությամբ:
18-ը սեպտեմբերի, 1993թ. – Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ է ժամանել Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանական պատվիրակությունը` Լորդերի պալատի անդամ, «Բրիտանիա-Հայաստան» խորհրդարանական խմբի ղեկավար, լորդ Ռիչարդ Շենոնի գլխավորությամբ:
23-ը սեպտեմբերի, 1993թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանն ընդունել է Հայ առաքելական եկեղեցու պատվիրակությանը` Երուսաղեմի պատրիարք Թորգոմ արքեպիսկոպոս Մանուկյանի գլխավորությամբ:
16-ը դեկտեմբերի, 1993թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունն ընդունել է որոշում՝ ԵԱՀԽ Միջխոհրդարանական վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար ԼՂՀ պատվիրակությանը (ղեկավար` ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյան) Ֆինլանդիա գործուղելու մասին:
21-22-ը դեկտեմբերի, 1993թ. – ՌԴ ԱԳՆ-ի, ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի և Ալանդական խաղաղության ինստիտուտի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է սեմինար-հանդիպում` Ադրբեջանի, Լեռնային Ղարաբաղի և Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակությունների մասնակցությամբ:
18-ը հունվարի, 1994թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունն ընդունել է որոշում՝ Եվրախորհրդի Միջխորհրդարանական վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար ԼՂՀ պատվիրակությանը (ղեկավար` ԼՂՀ ԳԽ նախագահության անդամ Վալերի Ալեքսանյան) Ստրասբուրգ գործուղելու մասին:
22-ը մարտի, 1994թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունն ընդունել է որոշում՝ Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի խորհրդարանների համագործակցության մասին:
31-ը մարտի–3-ը ապրիլի, 1994թ. – ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խաղաղարար խումբն այցելել է Ադրբեջան, Հայաստան և Լեռնային Ղարաբաղ:
28-ը ապրիլի, 1994թ. - ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունն ընդունել է որոշում՝ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ԼՂՀ ԳԽ պատվիրակությանը (ղեկավար` ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյան) Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեք գործուղելու մասին:
3-ը հունիսի, 1994թ. - ԼՂՀ ԳԽ նախագահությունն ընդունել է որոշում՝ ԱՊՀ Միջխորհրդարանային վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ԼՂՀ ԳԽ պատվիրակությանը (ղեկավար` ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյան) Սանկտ-Պետերբուրգ գործուղելու մասին:
17-ը հունիսի, 1994թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանը հանդիպել է սոցիալ- դեմոկրատական «Հնչակ» կուսակցության ղեկավարների հետ:
24-ը հունիսի, 1994թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանն ընդունել է ՀՅԴ պատվիրակությանը` Վահան Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:
28-ը հունիսի – 5-ը հուլիսի, 1994թ. – ԼՂՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը` ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանի գլխավորությամբ, Եվրախորհրդի Գլխավոր քարտուղարի հրավերով, այցելել է Ստրասբուրգ` մասնակցելու Եվրամիության հանձնաժողովի աշխատանքներին, քննարկելու Եվրամիության անդամ չհանդիսացող երկրների արտաքին կապերին առնչվող հարցեր:
4-ը հուլիսի, 1994թ. – ԼՂՀ նախագահությունն ընդունել է  որոշում  ԼՂՀ  և  ՌԴ խորհրդարանների  համագործակցության մասին:
26-ը սեպտեմբերի, 1994թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Քլամար քաղաքի փոխքաղաքապետ Հակոբ Արթինյանին` ֆրանսահայ մի խումբ գործարարների հետ:
9-ը հոկտեմբերի, 1994թ. – Հարավային Օսիայի Հանրապետության նախագահ Ախսարբեկ Գալազովի հրավերով Վլադիկավկազ է մեկնել ԼՂՀ պատվիրակությունը` ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանի գլխավորությամբ:
Նոյեմբեր, 1994թ. – ԼՂՀ ԳԽ պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանը հանդիպել է Բունդեստագի պատգամավոր Ուդո Աշկենի հետ:
28-ը հունվարի, 1995թ. – Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում էր ՀՀ ԳԽ նախագահ Բաբկեն Արարքցյանը:
6-ը ապրիլի, 1995թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանը, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հրավերով, Էջմիածնում մասնակցել է ազգային եկեղեցական ժողովի բացմանը:
7-ը ապրիլի, 1995թ. – ԼՂՀ ԳԽ նախագահի պաշտոնակատար Կարեն Բաբուրյանը հանդիպել է Կարմիր խաչի և Կարմիր կիսալուսնի միջազգային դաշնության նախագահ Կոռնելիո Սամորուկի հետ:
24-ը ապրիլի, 1995թ. – ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարությունում կայացել է Խորհրդարանի ղեկավար Կարեն Բաբուրյանի, արտաքին գործերի նախարար Արկադի Ղուկասյանի, պաշտպանության նախարար Սամվել Բաբայանի հանդիպումը Ռուսաստանի Ֆեդերացիայի Ֆեդերալ ժողովի Պետական դումայի խորհրդարանականների պատվիրակության հետ:

Верховный совет первого созыва
17-е февраля 1992г. – председатель Верховного совета НКР Артур Мкртчян принял группу наблюдателей стран-членов СБСЕ, прибывших в Степанакерт.
20-е марта 1992г. – решением Совета безопасности ООН в Степанакерт прибыли бывший государственный секретарь США Сайрус Вэнс и уполномоченный СБСЕ Януш Кубич (Венгрия).
21-е марта 1992г. – в Степанакерт прибыл министр по вопросам социальной и гуманитарной помощи Франции Бернар Кушнер (Bernard Kouchner ) с целью открытия гуманитарного коридора в НКР.
31-е марта 1992г. – в Степанакерт прибыли представители Министерства иностранных дел Российской Федерации.
1-е апреля 1992г. – руководство НКР в Степанакерте встретилось с действующим председателем СБСЕ, министром иностранных дел Чехословакии Иржи Динстбиром.
1-е апреля 1992г. – в Степанакерт прибыл заместитель министра иностранных дел Ирана Махмуд Ваези.
10-е апреля 1992г. – в Степанакерт прибыл министр иностранных дел РФ Андрей Козырев.
2-е июня 1992г. – возобновилась первая сессия Верховного совета НКР. Присутствовали председатель Верховного совета Республики Армения Бабкен Араркцян, министр обороны Республики Армения Вазген Саргсян и вице-спикер Палаты лордов Великобритании, баронесса Кэролайн Кокс.
27-е июня 1992г. – исполняющий обязанности председателя ВС НКР Георгий Петросян и член президиума Верховного совета НКР Гамлет Григорян встретились с руководящими кругами Республики Армения, а в Москве провели встречу с председателем созываемой в Минске конференции стран-членов СБСЕ Марио Рафаэлли.
1-е июля 1992г. – президиум Верховного совета НКР принял решение об отправке делегации НКР (Борис Арушанян, Грант Хачатрян, Роберт Кочарян, Грайр Балян) в Рим для участия в подготовительной встрече в рамках СБСЕ.
26-е июля 1992г. – в Степанакерт прибыл посол Российской Федерации по особым поручениям, руководитель российской посреднической миссии по мирному урегулированию азербайджано-карабахского конфликта Владимир Казимиров.
27-е июля 1992г. – специальная делегация Верховного совета НКР в Ереване встретилась с руководством Республики Армения.
27-е июля 1992г. – делегат НКР Альберт Казарян принял участие в созванном в Москве форуме Транснациональной радикальной партии.
2-е августа 1992г. – исполняющий обязанности председателя Верховного совета НКР Георгий Петросян принял возглавляемую вице-спикером Палаты лордов НКР, баронессой Кэролайн Кокс делегацию в составе парламентариев из Великобритании, Германии и США.
4-15-е августа 1992г. – по приглашению Армянского национального комитета Америки временно исполняющий обязанности председателя Верховного совета НКР Георгий Петросян отправился в США, где состоялись встречи с представителями Сената, Госдепартамента и СМИ, а также армянской общины США.
24-26-е августа 1992г. – председатель Минской конференции СБСЕ Марио Рафаэлли посетил Баку, Ереван и Степанакерт.
7-е января 1993г. – исполняющий обязанности председателя Верховного совета НКР Георгий Петросян принял вице-спикера Палаты лордов Великобритании, баронессу Кэролайн Кокс, председателя международной организации "Христианская солидарность" Ганса Штукельберга, представителя голландской религиозной организации "Открытые двери" Боба Истма, немецкого хирурга и общественного деятеля Фридриха Шустера, председателя Всемирного армянского конгресса Джеймса Карнуляна и группу иностранных журналистов.
19-е февраля 1993г. – президиум Верховного совета НКР принял решение о командировании делегации в Рим для участия в совещании Минской группы СБСЕ.
14-е июня 1993г.- в Степанакерт прибыл президент Республики Армения Левон Тер-Петросян с целью проведения политических консультаций с властями НКР.
24-е июня 1993г. – по приглашению президента Республики Армения Левона Тер-Петросяна с официальным визитом в Ереван прибыл временно исполняющий обязанности председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян.
1-е июля 1993г. – председатель Минской конференции СБСЕ Марио Рафаэлли посетил Баку, Ереван и Степанакерт с предложением к сторонам конфликта принять график, одобренный Минской группой СБСЕ на прошедшей 3-4-го июня 1993г. в Риме конференции.
13-е июля 1993г. – в НКР прибыла делегация Совещания по безопасности и сотрудничеству в Европе во главе с председателем Минской конференции по мирному урегулированию карабахского конфликта, итальянским дипломатом Марио Рафаэлли.
14-е июля 1993г. – делегация ВС НКР (Гамлет Григорян, Грант Хачатрян, Георгий Петросян, Радик Айриян, Максим Мирзоян) приняла участие в состоявшемся в столице Болгарии Софии совещании транснациональных радикальных партий Италии.
19-е июля 1993г. – по приглашению руководства НКР в Степанакерт прибыл председатель ВС Республики Армения Бабкен Араркцян, премьер-министр Грант Багратян, первый заместитель министра иностранных дел Жирайр Липаритян и другие официальные лица.
24-е июля 1993г. – исполняющий обязанности председателя ВС НКР Карен Бабурян принял делегацию Верховного совета Республики Армения во главе с первым заместителем председателя Верховного совета Ара Саакяном.
18-е сентября 1993г. – с рабочим визитом в Степанакерт прибыла парламентская делегация Великобритании во главе с членом Палаты лордов, руководителем парламентской группы "Британия-Армения", лордом Ричардом Шенноном.
23-е сентября 1993г. – исполняющий обязанности председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян принял делегацию Армянской апостольской церкви, возглавляемую патриархом Иерусалима, архиепископом Торгомом Манукяном.
16-е декабря 1993г. – президиум Верховного совета НКР принял решение о командировании делегации НКР (руководитель – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян) в Финляндию для участия в работе Межпарламентской ассамблеи СБСЕ.
21-22-е декабря 1993г. – по инициативе МИД РФ, Межпарламентской ассамблеи СНГ и Института мира на Аландских островах был организован семинар-встреча с участием парламентских делегаций Азербайджана, Нагорного Карабаха и Армении.
18-е января 1994г. – президиум Верховного совета НКР принял решение о командировании делегации НКР (руководитель – член президиума Верховного совета НКР Валерий Алексанян) в Страсбург для участия в работе Межпарламентской ассамблеи Евросовета.
22-е марта 1994г. – президиум Верховного совета НКР принял решение о сотрудничестве между парламентами Армении и Нагорного Карабаха.
31-е марта – 3-е апреля 1994г. – миротворческая группа Межпарламентской ассамблеи СНГ посетила Азербайджан, Армению и Нагорный Карабах.
28-е апреля 1994г. – президиум Верховного совета НКР принял решение о командировании делегации Верховного совета НКР (руководитель – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян) в столицу Киргизии Бишкек для участия в работе Межпарламентской ассамблеи СНГ.
3-е июня 1994г. – президиум Верховного совета НКР принял решение о командировании делегации Верховного совета НКР (руководитель – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян) в Санкт-Петербург для участия в работе Межпарламентской ассамблеи СНГ.
17-е июня 1994г. – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян встретился с руководством социал-демократической партии "Гнчак".
24-е июня 1994г. – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян принял делегацию АРФ "Дашнакцутюн" во главе с Вааном Ованнисяном.
28-е июня – 5-е июля 1994г. – парламентская делегация НКР во главе с и.о. председателя Верховного совета Кареном Бабуряном по приглашению генерального секретаря Совета Европы посетила Страсбург для участия в работе комиссии Евросоюза и обсуждения вопросов, касающихся внешних связей со странами, не являющимися членами Евросоюза.
4-е июля 1994г. – президиум НКР принял решение о сотрудничестве с парламентами НКР и Российской Федерации.
26-е сентября 1994г. – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян принял вице-мэра французского города Кламар Акопа Артиняна и группу французских предпринимателей армянского происхождения.
9-е октября 1994г. – по приглашению президента Республики Южная Осетия Ахсарбека Галазова во Владикавказ отправилась делегация НКР во главе с и.о. председателя Верховного совета Кареном Бабуряном.
Ноябрь 1994г. – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян встретился с депутатом Бундестага Удо Ашкеном.
28-е января 1995г. – с рабочим визитом Степанакерт посетил председатель Верховного совета Республики Армения Бабкен Араркцян.
6-е апреля 1995г. – по приглашению Первопрестольного Святого Эчмиадзина и.о. председателя ВС НКР Карен Бабурян в Эчмиадзине принял участие в открытии национального церковного собрания.
7-е апреля 1995г. – и.о. председателя Верховного совета НКР Карен Бабурян встретился с председателем Международной федерации обществ Красного Креста и Красного Полумесяца Корнелио Сомаруггой.
24-е апреля 1995г. – в Министерстве иностранных дел НКР состоялась встреча руководителя парламента Карена Бабуряна, министра иностранных дел Аркадия Гукасяна, министра обороны Самвела Бабаяна с делегацией парламентариев Государственной думы Федерального собрания Российской Федерации.