Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Զոհրաբ Մնացականյանին
Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի հետ հաճախակի հանդիպումները՝ արտաքին քաղաքական օրակարգի և առաջնահերթությունների հստակեցման համատեքստում: Այդ առումով, Աշոտ Ղուլյանն առանձնացրել է խորհրդարանական դիվանագիտության դերը՝ միջազգային կառույցներում Արցախի Հանրապետության ներկայացման գործում:
Խոսելով ներկայիս մարտահրավերների և առաջադրված խնդիրների մասին՝ Զոհրաբ Մնացականյանը նշել է, որ  Արցախի հարցում  այժմ կարևորագույն խնդիրը անվտանգության և կարգավիճակի ապահովումն է:
Մտքեր են փոխանակվել երկուստեք փոխգործակցության, միջխորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացման և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի հեռանկարների վերաբերյալ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը, հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Դավիթ Մելքումյանը և ԱՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արմինե Ալեքսանյանը:

Ашот Гулян принял Зограба Мнацаканяна
Председатель Национального собрания Ашот Гулян 17-го сентября принял министра иностранных дел Республики Армения Зограба Мнацаканяна.
Руководитель парламента подчеркнул важность проведения частых встреч с министром иностранных дел Республики Армения с точки зрения уточнения повестки и приоритетов внешней политики. В этом контексте  Ашот Гулян указал на важную роль парламентской дипломатии в вопросе представления  Республики Арцах в международных структурах.
Коснувшись нынешних вызовов и выдвинутых проблем, Зограб Мнацаканян отметил, что сейчас важнейшая задача  в вопросе Арцаха  – обеспечение безопасности и статуса.
Собеседники обменялись мнениями касательно двустороннего взаимодействия, активизации межпарламентской дипломатии и перспектив процесса урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Во встрече приняли участие председатель постоянной комиссии НС по внешним сношениям Арзик Мхитарян, заместитель председателя комиссии Давид Мелкумян и замминистра иностранных дел Республики Арцах Армине Алексанян.