Հանդիպում ՀՀ առաջին փոխվարչապետի հետ
Սեպտեմբերի 15-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել խորհրդարանական խմբակցությունների և մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների հանդիպումը ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի հետ, որին մասնակցել է Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է Արցախ կատարած այցի շրջանակներում խորհրդարանականների հետ հանդիպելու Արարատ Միրզոյանի նախաձեռնությունը՝ ընդգծելով, որ նման հանդիպումները օգտակար են երկու հայկական հանրապետությունների համար կարևոր թեմաների և առկա մարտահրավերների շուրջ տեսակետներ փոխանակելու առումով:
Իր հերթին ՀՀ առաջին փոխվարչապետը կարևորել է նման ձևաչափով հանդիպումները, որոնք հնարավորություն են ընձեռում անկեղծ զրույց ծավալելու փոխադարձ հետաքրքրության հարցերի վերաբերյալ: Իր խոսքում Արարատ Միրզոյանը անդրադարձել է Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակին, ՀՀ նոր կառավարության կողմից իրականացվող քաղաքականությանը, ադրբեջանաղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին և այլ թեմաների:

Встреча с первым вице-премьером Республики Армения
15-го сентября в Национальном собрании Республики Арцах состоялась встреча руководителей парламентских фракций и постоянных комиссий с первым вице-премьером Республики Армения Араратом Мирзояном, в которой принял участие председатель НС Ашот Гулян.
Руководитель парламента приветствовал инициативу Арарата Мирзояна встретиться с парламентариями в рамках визита в Арцах, подчеркнув, что подобные встречи полезны с точки зрения обмена мнениями по важным для двух армянских республик темам и обсуждения имеющихся вызовов.
В свою очередь первый вице-премьер Республики Армения подчеркнул важность проведения встреч в подобном формате, отметив, что они позволяют завязать искреннюю беседу вокруг вопросов, представляющих взаимный интерес. В своем слове Арарат Мирзоян коснулся внутриполитической ситуации в Армении, осуществляемой новым правительством республики политики, работ в направлении урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и других тем.