Հանդիպում ՀՀ առաջին փոխվարչապետի հետ
Սեպտեմբերի 15-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել խորհրդարանական խմբակցությունների և մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների հանդիպումը ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի հետ, որին մասնակցել է Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է Արցախ կատարած այցի շրջանակներում խորհրդարանականների հետ հանդիպելու Արարատ Միրզոյանի նախաձեռնությունը՝ ընդգծելով, որ նման հանդիպումները օգտակար են երկու հայկական հանրապետությունների համար կարևոր թեմաների և առկա մարտահրավերների շուրջ տեսակետներ փոխանակելու առումով:
Իր հերթին ՀՀ առաջին փոխվարչապետը կարևորել է նման ձևաչափով հանդիպումները, որոնք հնարավորություն են ընձեռում անկեղծ զրույց ծավալելու փոխադարձ հետաքրքրության հարցերի վերաբերյալ: Իր խոսքում Արարատ Միրզոյանը անդրադարձել է Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակին, ՀՀ նոր կառավարության կողմից իրականացվող քաղաքականությանը, ադրբեջանաղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին և այլ թեմաների:

Meeting with the RA First Deputy Prime Minister
September 15, the Republic of Artsakh National Assembly hosted a meeting of the heads of the parliamentary factions and standing committees with the RA First Deputy Prime Minister Ararat Mirzoyan which was attended by the President of the National Assembly Ashot Ghoulyan.
The Head of the Parliament welcomed Ararat Mirzoyan's initiative to meet with the parliamentarians during the visit to Artsakh, underlining that such meetings are useful for exchanging views on key topics and existing challenges for the two Armenian states.
In turn, the First Deputy Prime Minister stressed the importance of such meetings, which provide an opportunity to engage in a frank discussion of issues of mutual interest. Ararat Mirzoyan, in his speech referred to the political situation in Armenia, the policy conducted by the new government, the ongoing work on the Karabakh conflict resolution and other issues.