Սեպտեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որը վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Արարատ Օհանջանյանը:
«Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագիծը նիստում ներկայացրել է աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարի առաջին տեղակալ Արկադի Ծատրյանը:
Կառավարության լիազոր ներկայացուցչի խոսքով՝ օրինագծի ընդունման անհրաժեշտությունն այն Սահմանադրության պահանջներին համապատասխանեցնելն է:
Ներկայացնելով հաջորդ՝ «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագիծը՝ Արկադի Ծատրյանը նշել է, որ նախագծի ընդունումը ևս պայմանվորված է օրենքը Սահմանադրությանը և Դատական օրենսգրքին համապատասխանեցնելով:
Գլխադասային հանձնաժողովի անդամները դրական եզրակացությամբ առաջարկել են օրինագծերը ԱԺ նիստի օրակարգում ընդգրկել:

NA Standing Committee on Social Affairs and Health Held a Meeting
September 14, the sitting of the NA Standing Committee on Social Affairs and Health was held by the Chair of the Committee Ararat Ohanjanyan.
At the meeting, the First Deputy Minister of Labor, Social Affairs and Resettlement, Arkady Tsaturyan presented the draft law of the Republic of Artsakh "On Making Changes to the NKR Law" On Minimum Monthly Salary".
According to the authorized representative of the government, the adoption of the bill is due to the need to bring it in line with the requirements of the Constitution.
Introducing the draft law of the Republic of Artsakh "On Making Changes to the NKR Law" On Social Guarantees of Persons Occupying Public Positions", Arkady Tsaturyan noted that the adoption of the project is also conditioned by the need to bring it in line with the Constitution and the Judicial Code.
Members of the Head Committee with positive conclusion proposed to introduce the bills into the agenda of the NA forthcoming sitting.