Սեպտեմբերի 10-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդարանի ղեկավարն առաջարկել է վերսկսել շրջանառության մեջ գտնվող նախագծերի շուրջ աշխատանքները և նախապատրաստվել նոր՝ 8-րդ նստաշրջանի առաջին նիստին՝ ծրագրելով առաջիկա հանձնաժողովային քննարկումները: Խորհրդարանականները պայմանավորվել են որոշ նախագծերի մասով նախնական քննարկումներ անցկացնել ոլորտային պատասխանատուների հետ:
Այնուհետև ԱԺ նախագահն անդրադարձել է խորհրդարանում առաջիկայում նախատեսվող հանդիպումներին և պատգամավորների մասնակցությամբ այլ միջոցառումների ժամկետացանկին:

Working Consultation in the Parliament
September 10, President of the National Assembly Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the standing committees, the heads of factions and the staff.
The Head of the Parliament suggested resuming the work on the circulating projects and getting ready for the first session of the new 8th session, planning the upcoming committee discussions. The parliamentarians have agreed to hold preliminary discussions with some sectoral executives.
Afterwards the NA President touched upon the upcoming meetings in the parliament and the timetable of other events with the participation of MPs.