Սեպտեմբերի 10-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Խորհրդարանի ղեկավարն առաջարկել է վերսկսել շրջանառության մեջ գտնվող նախագծերի շուրջ աշխատանքները և նախապատրաստվել նոր՝ 8-րդ նստաշրջանի առաջին նիստին՝ ծրագրելով առաջիկա հանձնաժողովային քննարկումները: Խորհրդարանականները պայմանավորվել են որոշ նախագծերի մասով նախնական քննարկումներ անցկացնել ոլորտային պատասխանատուների հետ:
Այնուհետև ԱԺ նախագահն անդրադարձել է խորհրդարանում առաջիկայում նախատեսվող հանդիպումներին և պատգամավորների մասնակցությամբ այլ միջոցառումների ժամկետացանկին:

Рабочее совещание в парламенте
10-го сентября председатель НС Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций и ответственные лица аппарата парламента.
Руководитель парламента предложил возобновить работы над находящимися в обращении проектами, подготовиться к первому заседанию новой – 8-ой по счету – сессии и начать планировать предстоящие обсуждения в комиссиях. Парламентарии договорились провести предварительные обсуждения относительно некоторых проектов с ответственными за сферы лицами.
Затем председатель НС коснулся предстоящих встреч в парламенте и графика других мероприятий с участием депутатов.