Ծնվել է 1980թ. սեպտեմբերի 21-ին ԼՂԻՄ Ստեփանակերտ քաղաքում:
2004թ. ավարտել է Արցախի պետական համալսարանը։ Շնորհվել է բանասիրության, մանկավարժության բակալավրի աստիճան «Հայոց լեզու և գրականություն» մասնագիտությամբ։
2007թ. ավարտել է Արցախի պետական համալսարանի մագիստրատուրան։ Շնորհվել է բանասիրության մագիստրոսի աստիճան`«Հայ գրականություն» մասնագիտությամբ:
1998-2009թթ. ծառայել է ՀՀ Զինված ուժերում` զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ:
2009-2010թթ. ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության գլխավոր մասնագետ։
2003թ. և 2008-2009թթ. ծառայությանը զուգահեռ, համատեղության կարգով, աշխատել է ԼՂՀ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ-ում` որպես խմբագիր-հաղորդավար:
2010-2011թթ.` ԼՂՀ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ «Օր» լրատվական ծրագրի հաղորդավար
2011-2015թթ.` ԼՂՀ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ «Օր» լրատվական ծրագրի գլխավոր խմբագիր
Լրագրողական գործունեությամբ սկսել է զբաղվել 1995 թվականից` պարբերաբար հանդես գալով Արցախի պետական հեռուստատեսությամբ շաբաթը մեկ անգամ եթեր հեռարձակվող «Կարկաչ» մանկապատանեկան ծրագրով:
Պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության համար» առաջին աստիճանի, «Ծովակալ Իսակով» ու հոբելյանական՝ «ՀՀ Զինված ուժեր 20 տարի» մեդալներով։
Ունի պահեստազորի մայորի զինվորական կոչում և քաղաքացիական հատուկ ծառայության 3-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2015թ. մայիսի 3-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 2 ընտրատարածքից։

Born - September, 21 1980 in the city of Stepanakert
2004 – Graduated from Artsakh State University, with the degree of bachelor of Philology in “Armenian Language and Literature”
2007 - Graduated from the magistracy of Artsakh State University with a master's degree of Philology in "Armenian Literature"
1998 to 2009 - Served in Armenian Armed Forces, holding various positions
2009-2010 - Worked as a Chief Expert in the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Defense of Armenia
2003 and 2008-2009 - Concurrently served as editor-conductor of the CJSC "Public Television of NKR", editor-program host of the CJSC "Public Television of NKR"
2010-2011 - Conductor of the news program "Day" of the "Public Television of NKR" company
2010-2011 - Editor-in-chief of the news program "Day" of the company "Public Television of NKR"
Since 1995 - Started journalistic activity, periodically being broadcast in the Artsakh State Television junior program “Karkach”
Awarded medals "For faithful service" of the 1st degree, "Admiral Isakov" and the jubilee medal of "20th anniversary of the RA Armed Forces"
Holds the rank of major in reserve and the rank of the 3rd class counselor of the civil special service
May 3, 2015 parliamentary elections - Elected deputy to the NKR National Assembly of the sixth convocation on majority system, electoral district No2