Ծնվել է 1980թ. սեպտեմբերի 21-ին ԼՂԻՄ Ստեփանակերտ քաղաքում:
2004թ. ավարտել է Արցախի պետական համալսարանը։ Շնորհվել է բանասիրության, մանկավարժության բակալավրի աստիճան «Հայոց լեզու և գրականություն» մասնագիտությամբ։
2007թ. ավարտել է Արցախի պետական համալսարանի մագիստրատուրան։ Շնորհվել է բանասիրության մագիստրոսի աստիճան`«Հայ գրականություն» մասնագիտությամբ:
1998-2009թթ. ծառայել է ՀՀ Զինված ուժերում` զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ:
2009-2010թթ. ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության գլխավոր մասնագետ։
2003թ. և 2008-2009թթ. ծառայությանը զուգահեռ, համատեղության կարգով, աշխատել է ԼՂՀ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ-ում` որպես խմբագիր-հաղորդավար:
2010-2011թթ.` ԼՂՀ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ «Օր» լրատվական ծրագրի հաղորդավար
2011-2015թթ.` ԼՂՀ «Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ «Օր» լրատվական ծրագրի գլխավոր խմբագիր
Լրագրողական գործունեությամբ սկսել է զբաղվել 1995 թվականից` պարբերաբար հանդես գալով Արցախի պետական հեռուստատեսությամբ շաբաթը մեկ անգամ եթեր հեռարձակվող «Կարկաչ» մանկապատանեկան ծրագրով:
Պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության համար» առաջին աստիճանի, «Ծովակալ Իսակով» ու հոբելյանական՝ «ՀՀ Զինված ուժեր 20 տարի» մեդալներով։
Ունի պահեստազորի մայորի զինվորական կոչում և քաղաքացիական հատուկ ծառայության 3-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2015թ. մայիսի 3-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 2 ընտրատարածքից։

Родился 21 сентября 1980г. в городе Степанакерте бывшей НКАО.
2004г. – окончил Арцахский государственный университет, получив степень бакалавра филологии по специальности "Армянский язык и литература".
2007г. – окончил магистратуру Арцахского государственного университета, получив степень магистра филологии по специальности "Армянская литература".
1998-2009гг. – служил в рядах армянских ВС, занимая разные должности.
2009-2010гг. – главный специалист в управлении информации и по связям с общественностью Министерства обороны Армении.
2003, 2008-2009гг. – по совместительству редактор-ведущий в ЗАО "Общественная телерадиокомпания НКР".
2010-2011гг. – ведущий информационной программы "Ор" в ЗАО "Общественная телерадиокомпания НКР".
2010-2011гг. – главный редактор информационной программы "Ор" в ЗАО "Общественная телерадиокомпания НКР".
Журналистской деятельностью начал заниматься с 1995 года, периодически выступая с транслируемой в эфире Арцахского государственного телевидения детско-юношеской программой "Каркач".
Награжден медалями "За добросовестную службу" первой степени, "Адмирал Исаков" и юбилейной медалью "20-летие Вооруженных сил РА".
Имеет воинское звание майора запаса и классный чин советника гражданской специальной службы 3-го класса.
На состоявшихся 3 мая 2015 года парламентских выборах был избран депутатом Национального собрания НКР по мажоритарной системе, от избирательного округа №2.