Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, «Արցախ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի ղեկավար Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 17-ին շնորհավորական նամակ է ուղարկել Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Գի Տեսիեին՝ «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ։
Շնորհավորական նամակում մասնավորապես ասված է.
«Հարգարժան պարոն Տեսիե, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի նախագահ ընտրվելու առթիվ։
Այս պաշտոնում Ձեր ստանձնած հանձնառությունը խոսում է ոչ միայն խիզախության, այլև համոզմունքներին հավատարմության և կամքի մասին։
Արցախում բարձր ենք գնահատում «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի գործունեությունը և վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարության շնորհիվ Արցախի ժողովրդի ձայնն ավելի լսելի կդառնա Ֆրանսիայում։
Վերստին շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում ակտիվ ու արդյունավետ գործունեություն՝ ուղղված խաղաղության, ազգերի հավասարության և համերաշխության սկզբունքների համընդհանուր պաշտպանությանը»։
Աշոտ Ղուլյանի անունից շնորհավորական նամակներ են ուղարկվել նաև «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի փոխնախագահներ, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Պուպոնիին, Ֆրանսիայի Սենատի անդամ Միշել Ամիելին և Բուրգ լե Վալանսի քաղաքապետ Մարլեն Մուրյեին։
Նշենք, որ Գի Տեսիեն բարեկամության շրջանակի փոխնախագահն էր, իսկ նախագահի պաշտոնում նա փոխարինել է Ֆրանսիայի ԱԺ նախկին պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանին։

July 17, President of the Republic of Artsakh National Assembly, Head of the "Artsakh-France" Friendship Circle Ashot Ghoulyan sent a congratulatory letter to the French National Assembly deputy Guy Tiessie on being elected President of the France-Artsakh friendship circle.
The congratulatory letter reads as follows:
"Dear Mr. Tiessie, I warmly congratulate you on the election as the President of the "France-Artsakh" Friendship circle.
Obligations, taken by you, testify not only to bravery, but also about fidelity to beliefs and will.
In Artsakh, we highly appreciate the activities of the "France-Artsakh" friendship circle and I am sure that thanks to your leadership the voice of the people of Artsakh will become more audible in France.
I once again congratulate you and wish you active and productive activities aimed at the universal protection of peace, equality of nations and solidarity. "
On behalf of Ashot Ghoulyan, congratulatory letters have also been sent to the Vice-Chairs of the Friendship Circle - French National Assembly deputy François Puponi, French Senate member Michel Amiel and the Mayor of Bourg-les-Valence Marlene Mourrier.
Note that Guy Tiessie was deputy Chairman of the Friendship Circle, and replaced former deputy of the National Assembly of France Francois Rochebloine.