Հուլիսի 13-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել խորհրդարանական խմբակցությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։
Ողջունելով ՀՀ ԱԽ քարտուղարին՝ խորհրդարանի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը նշել է, որ այս ձևաչափով առաջին անգամ են հանդիպում և հույս հայտնել, որ ԱԺ-ում ներկայացված քաղաքական ուժերի հետ շփումները շարունակական կլինեն։
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը տեղեկություններ է ներկայացրել մոսկովյան իր վերջին այցի շրջանակներում ունեցած հանդիպումների վերաբերյալ, անդրադարձել ընդհանուր անվտանգության ապահովման կարևոր բաղադրիչներին։
Այնուհետև կողմերը քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության, սահմանին տիրող իրավիճակի, անվտանգության բնագավառում արտաքին և ներքին մարտահրավերների հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ։

Представители фракций НС Арцаха встретились с секретарем Совбеза Республики Армения
13-го июля в Национальном собрании Республики Арцах состоялась встреча представителей парламентских фракций с секретарем Совета безопасности Республики Армения Арменом Григоряном.
Приветствуя секретаря СБ Республики Армения, заместитель председателя парламента Ваграм Балаян отметил, что встреча в подобном формате проходит впервые, и выразил надежду на то, что контакты с представленными в НС политическими силами будут продолжительными.
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян представил сведения относительно встреч, проведенных в Москве в рамках его последнего визита, а также коснулся важных компонентов обеспечения общей безопасности.
Затем стороны обсудили широкий круг вопросов, связанных с азербайджано-карабахским конфликтом, ситуацией на границе, внешними и внутренними вызовами в сфере безопасности.