Հունիսի 29-ին տեղի է ունեցել ԱԺ էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը՝ հունիսի 28-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի հերթական նիստի ժամանակ պատգամավորներ Ժաննա Գալստյանի և Հայկ Խանումյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի մանրամասներն ուսումնասիրելու նպատակով:
Մինչ այդ՝ ԱԺ նախագահի կարգադրությամբ հաստատվել է ԱԺ էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողովի հետևյալ կազմը.
Արթուր Թովմասյան «Հայրենիք» խմբակցություն
Ռոբերտ Ղահրամանյան «Հայրենիք» խմբակցություն
Ռիտա Մնացականյան «Դաշնակցություն» խմբակցություն
Լյուդմիլա Բարսեղյան «ժողովրդավարություն» խմբակցություն
Գագիկ Բաղունց «Շարժում-88» խմբակցություն
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի որոշմամբ ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Արթուր Թովմասյանը, տեղակալ՝ Ռիտա Մնացականյանը: Հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են միջադեպի վերաբերյալ որոշ մանրամասներ և պայմանավորվել աշխատանքները շարունակել վաղը՝ հունիսի 30-ին, միջադեպի հետ առնչություն ունեցող նյութերը հավաքագրելուց հետո:

Временная комиссия по этике созвала первое заседание
29-го июня состоялось первое заседание временной комиссии НС по этике с целью изучения подробностей инцидента, произошедшего между депутатами парламента Республики Арцах Жанной Галстян и Айком Ханумяном на прошедшем 28-го июня очередном заседании.
До этого по распоряжению председателя НС был утвержден следующий состав временной комиссии НС по этике:
Артур Товмасян – фракция "Родина"
Роберт Каграманян -  фракция "Родина"
Рита Мнацаканян -  фракция "Дашнакцутюн"
Людмила Барсегян –  фракция "Демократия"
Гагик Багунц - фракция "Движение-88".
В ходе заседания решением комиссии председателем временной комиссии был избран Артур Товмасян, а заместителем – Рита Мнацаканян. Члены комиссии представили некоторые подробности инцидента и договорились продолжить работу завтра, 30-го июня, после сбора материалов касательно инцидента.