Հունիսի 29-ին տեղի է ունեցել ԱԺ էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը՝ հունիսի 28-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի հերթական նիստի ժամանակ պատգամավորներ Ժաննա Գալստյանի և Հայկ Խանումյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի մանրամասներն ուսումնասիրելու նպատակով:
Մինչ այդ՝ ԱԺ նախագահի կարգադրությամբ հաստատվել է ԱԺ էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողովի հետևյալ կազմը.
Արթուր Թովմասյան «Հայրենիք» խմբակցություն
Ռոբերտ Ղահրամանյան «Հայրենիք» խմբակցություն
Ռիտա Մնացականյան «Դաշնակցություն» խմբակցություն
Լյուդմիլա Բարսեղյան «ժողովրդավարություն» խմբակցություն
Գագիկ Բաղունց «Շարժում-88» խմբակցություն
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի որոշմամբ ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Արթուր Թովմասյանը, տեղակալ՝ Ռիտա Մնացականյանը: Հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են միջադեպի վերաբերյալ որոշ մանրամասներ և պայմանավորվել աշխատանքները շարունակել վաղը՝ հունիսի 30-ին, միջադեպի հետ առնչություն ունեցող նյութերը հավաքագրելուց հետո:

June 29, the first meeting of the NA Interim Ethics Commission took place to investigate details of the incident which occurred between the parliamentarians Zhanna Galstyan and Hayk Khanumyan on June 28 regular session of the Artsakh Republic Parliament.
Before that the following composition of the NA Interim Ethics Commission was approved by the order of the NA President:
Artur Tovmasyan "Motherland" Faction
Robert Ghahramanyan "Motherland" Faction
Rita Mnatsakanyan "Dashnaktsutyun" Faction
Lyudmila Barseghyan "Democracy" Faction
Gagik Baghunts “Movement -88 faction
During the session by the decision of the commission Artur Tovmasyan was elected Chairman of the Interim Ethics Commission Rita Mnatsakanyan – deputy Chair.
The Commision members have provided details of the incident and agreed to continue the work on June 30 after collecting materials related to the incident.