ԱԺ նախագահը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Հունիսի 26-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Պատգամավորները նախ քննարկել են շրջանառության մեջ դրված օրինագծերը, որոնց մասով պետական իրավական հարցերի և գիտության, կրթության, մշակույթի  երիտասարդության ու սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովների ղեկավարները ներկայացրել են հանձնաժողովներում քննարկումների արդյունքները՝ դրական եզրակացությամբ լիագումար նիստի օրակարգ ընդգրկելու առաջարկությամբ:
Խորհրդարանի նախագահի տեղեկացմամբ՝ գալիք նիստի օրակարգում կընդգրկվեն նաև «Ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատավոր նշանակելու մասին» և «ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահի ընտրության մասին» հարցերը: Պատգամավորները հանձնաժողովի նախագահի թափուր մնացած պաշտոնում կընտրեն ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հաշվի առնելով հարցերի քանակը և հրատապությունը` ԱԺ-ն հունիսի 27-ին ժամը 11:00-ին և հունիսի 28-ին ժամը 11:00-ին կգումարի հերթական նիստեր: Հունիսի 27-ին նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

June 26, the Head of the National Assembly Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the NA standing committees members, leaders of the factions and staff members.
First the parliamentarians discussed the bills in circulation, in respect of which the Heads of Standing Committees on State and Legal Affairs and Science, Education, Culture and Youth Affairs presented the results of the discussions at the commissions, with a positive conclusion to include them in the plenary session agenda.
According to the President of the Parliament, the agenda of the upcoming session will also include the issue “On Appointing of a General Jurisdiction First Instance Judge” and "On the Election of the Chairman of the NA Standing Committee". The MPs will elect the Chairman of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management for a vacant position.
Summarizing the results of the working consultation, Ashot Ghoulyan stated that taking into account the number and urgency of the issues, the National Assembly will hold regular sittings on June 27 at 11:00 and on June 28 at 11:00. June 27, the legislative and executive questions and answers procedure is also planned.