ԱԺ նախագահը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Հունիսի 26-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Պատգամավորները նախ քննարկել են շրջանառության մեջ դրված օրինագծերը, որոնց մասով պետական իրավական հարցերի և գիտության, կրթության, մշակույթի  երիտասարդության ու սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովների ղեկավարները ներկայացրել են հանձնաժողովներում քննարկումների արդյունքները՝ դրական եզրակացությամբ լիագումար նիստի օրակարգ ընդգրկելու առաջարկությամբ:
Խորհրդարանի նախագահի տեղեկացմամբ՝ գալիք նիստի օրակարգում կընդգրկվեն նաև «Ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատավոր նշանակելու մասին» և «ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահի ընտրության մասին» հարցերը: Պատգամավորները հանձնաժողովի նախագահի թափուր մնացած պաշտոնում կընտրեն ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
Ամփոփելով աշխատանքային խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հաշվի առնելով հարցերի քանակը և հրատապությունը` ԱԺ-ն հունիսի 27-ին ժամը 11:00-ին և հունիսի 28-ին ժամը 11:00-ին կգումարի հերթական նիստեր: Հունիսի 27-ին նախատեսվում է նաև օրենսդիր-գործադիր հարցուպատասխանի ընթացակարգ:

26-го июня председатель НС Республики Арцах Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий и фракций, а также ответственные лица аппарата НС.
Депутаты рассмотрели внесенные в обращение законопроекты, относительно которых руководители постоянных комиссий по государственно-правовым вопросам и по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта представили итоги обсуждений в комиссиях с предложением включить в повестку пленарного заседания с положительным заключением.
По сообщению председателя парламента, в повестку предстоящего заседания будут внесены также вопросы "О назначении судьи первой инстанции общей юрисдикции" и "Об избрании председателя постоянной комиссии НС". На вакантное место председателя комиссии депутаты изберут председателя постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
Подводя итоги рабочего совещания, Ашот Гулян объявил, что, учитывая количество и актуальность вопросов, 27-го июня в 11:00 и 28-го июня в 11:00 НС созовет очередные заседания. 27-го июня намечается также процедура вопросов и ответов между законодательным и исполнительным органами власти.