Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունիսի 25-ին ընդունել է «Առաջնորդության դպրոց» հիմնադրամի մի խումբ ուսանողների՝ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Սամվել Մովսիսյանի գլխավորությամբ։
Ողջունելով երիտասարդներին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է ապագա առաջնորդների այցելություններն ու հանդիպումները Ստեփանակերտում ու շրջաններում, ովքեր հետագայում համալրելու են պետական կառավարման համակարգը և իրենց աշխատանքում ինչ-որ չափով առնչվելու են Արցախին։
Աշոտ Ղուլյանը ներկայացրել է հանրապետությունում ներքաղաքական վերջին զարգացումներն ու կառավարման համակարգի բարեփոխման գործընթացը, անդրադարձել զարգացման հեռանկարներին։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Սամվել Մովսիսյանը նշել է, որ դպրոցի կողմից կարևորվում է համագործակցությունը Արցախի` մասնավորապես կրթական հաստատությունների հետ։
Այնուհետև խորհրդարանի նախագահը պատասխանել է օրենսդիր մարմնի գործունեությանը, Ազգային ժողով-Հանրապետության նախագահ սահմանադրական իրավահարաբերություններին, հանրային կառավարման ոլորտում բարեփոխումների ընթացքի և այլ խնդիրների վերաբերյալ ուսանողների առաջադրած հարցերին։

Председатель НС Арцаха обсудил со студентами Школы лидерства перспективы развития молодежи
25-го июня председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял группу студентов фонда "Школа лидерства" во главе с председателем совета попечителей Самвелом Мовсисяном.
Приветствуя представителей молодежи, руководитель парламента отметил важность визитов и встреч будущих лидеров в Степанакерте и районах республики, особенно тех, кто в дальнейшем пополнит ряды системы государственного управления, а их работа будет связана с Арцахом.
Ашот Гулян коснулся последних внутриполитических развитий в республике и процесса реформы системы управления, а также перспектив развития.
Выразив признательность за прием, Самвел Мовсисян в свою очередь отметил, что Школа лидерства придает важность сотрудничеству с Арцахом, в частности с образовательными учреждениями республики.
Затем руководитель парламента ответил на вопросы студентов, касающихся деятельности законодательного органа, конституционных правовых отношений между Национальным собранием и президентом республики, хода реформ в сфере публичного управления и других проблем.