Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը հունիսի 11-ին ընդունել է Ռումինիայում տպագրվող «Արարատ» հանդեսի խմբագիր Էդուարդ Անտոնյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ Վահրամ Բալայանը անդրադարձ է կատարել Հայրենիք-Սփյուռք կապին, այդ համատեքստում ընդգծելով Սփյուռքի հայրենակիցների ազգանպաստ գործունեության կարևորությունը: Խորհրդարանի փոխնախագահը նաև խոսել է այս տարիների ընթացքում ստեղծված խորհրդարանական կապերի մասին՝ մասնավորապես անդրադառնալով բարեկամության խմբերի և շրջանակների դերին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էդուարդ Անտոնյանը խորհրդարանի փոխնախագահին է ներկայացրել Ռումինահայոց միության կողմից տարվող աշխատանքները՝ կարևորելով Արցախի հանրահռչակմանն ուղղված միջոցառումները: «Արարատ» հանդեսի խմբագիրը նաև խոսել է Ռումինիայի խորհրդարանում հայազգի պատգամավորների ներգրավվածության և դերակատարության մասին:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել են Ռումինիայում Արցախի վերաբերյալ լոբբիստական աշխատանքների իրականացումը և խորհրդարանական մակարդակով համագործակցության հեռանկարները:

June 11, Vice-President of the National Assembly Vahram Balayan received Eduard Antonyan, the editor of "Ararat" magazine published in Romania.
Welcoming the guests, Vahram Balayan touched upon the Motherland-Diaspora relations, in that context, emphasizing the importance of the Diaspora compatriots pro-national activities. Deputy Head of the Parliament also spoke about the parliamentary ties established over the years, in particular noting the role of friendship groups and circles.
Expressing gratitude for the reception, Eduard Antonyan presented to the Vice President of the Parliament the works carried out by the Union of Armenians of Romania, aimed at highlighting Artsakh publicity. The editor of "Ararat" magazine also spoke about the involvement and role of the Armenian MPs in the Parliament of Romania.
During the meeting both sides highlighted implementation of lobbying activities on Artsakh and prospects of cooperation at the parliamentary level in Romania.