Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը հունիսի 11-ին ընդունել է Ռումինիայում տպագրվող «Արարատ» հանդեսի խմբագիր Էդուարդ Անտոնյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ Վահրամ Բալայանը անդրադարձ է կատարել Հայրենիք-Սփյուռք կապին, այդ համատեքստում ընդգծելով Սփյուռքի հայրենակիցների ազգանպաստ գործունեության կարևորությունը: Խորհրդարանի փոխնախագահը նաև խոսել է այս տարիների ընթացքում ստեղծված խորհրդարանական կապերի մասին՝ մասնավորապես անդրադառնալով բարեկամության խմբերի և շրջանակների դերին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էդուարդ Անտոնյանը խորհրդարանի փոխնախագահին է ներկայացրել Ռումինահայոց միության կողմից տարվող աշխատանքները՝ կարևորելով Արցախի հանրահռչակմանն ուղղված միջոցառումները: «Արարատ» հանդեսի խմբագիրը նաև խոսել է Ռումինիայի խորհրդարանում հայազգի պատգամավորների ներգրավվածության և դերակատարության մասին:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել են Ռումինիայում Արցախի վերաբերյալ լոբբիստական աշխատանքների իրականացումը և խորհրդարանական մակարդակով համագործակցության հեռանկարները:

Ваграм Балаян принял редактора румынского издания "Арарат"
11-го июня заместитель председателя Национального собрания Ваграм Балаян принял редактора румынского издания "Арарат" Эдуарда Антоняна.
Приветствуя гостя, Ваграм Балаян коснулся связи между Родиной и Диаспорой и в этом контексте подчеркнул важность деятельности во благо нации, осуществляемой соотечественниками из Диаспоры. Зампредседателя парламента также коснулся парламентских связей, установленных на протяжении долгих лет, акцентируя внимание, в частности, на роли групп и кругов дружбы.
Выразив благодарность за прием, Эдуард Антонян представил заместителю председателя парламента работы, проводимую Союзом армян Румынии, подчеркнув важность мероприятий, направленных на популяризацию Арцаха. Редактор издания "Арарат" также коснулся вовлеченности и роли депутатов-армян в парламенте Румынии.
На встрече собеседники подчеркнули важность осуществления лоббистской деятельности относительно Арцаха в Румынии и перспектив сотрудничества на парламентском уровне.