Մայիսի 31-ին տեղի է ունեցել «Ազգային ժողովի գավաթ»-ի խաղարկության փակման արարողությունը:
Թեթև ատլետիկայի մրցումներին հանրապետության շրջաններից և Ստեփանակերտից մասնակցած 8 թիմերի ցուցաբերած արդյունքներով առաջին տեղը զբաղեցրել է Մարտունու Սոս գյուղի միջնակարգ դպրոցի թիմը, երկրորդ տեղը` Ասկերանի Էդմոն Բարսեղյանի անվան թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի թիմը և երրորդ տեղը` Մարտակերտի Վլադիմիր Բալայանի անվան թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի թիմը:
Երրորդ տարին անընդմեջ հաղթող ճանաչված Սոս գյուղի Հայկ Հակոբյանի անվան միջնակարգ դպրոցի թիմին, ԱԺ գավաթի խաղարկության կանոնակարգի համաձայն, գլխավոր մրցանակը՝ ԱԺ գավաթը, հանձնվել է մշտապես:
Աժ կողմից մրցանակներ են ստացել նաև անհատական լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած 3 մարզիկ:
ԱԺ գավաթը հաղթող թիմին է հանձնել է խորհրդարանի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը: Երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրած թիմերն արժանացել են ԱԺ պատվոգրի և հուշանվերի:

31-го мая состоялась церемония закрытия розыгрыша "Кубка Национального собрания".
По результатам, продемонстрированным 8 командами из Степанакерта и районов республики, принявшим участие в соревнованиях по легкой атлетике, первое место заняла команда средней школы имени Айка Акопяна села Сос Мартунинского района, второе место – команда средней школы №1 имени Эдмона Барсегяна города Аскеран, а третье место – команда средней школы №1 имени Владимира Балаяна города Мартакерт.
Команде средней школы села Сос, одерживающей победу третий год подряд, согласно регламенту розыгрыша кубка НС, главный приз – кубок НС – был вручен навсегда.
Призы от НС были вручены также трем спортсменам с лучшими индивидуальными показателями.
Кубок НС вручил победившей команде заместитель председателя НС Ваграм Балаян. Командам, занявшим второе и третье места, были вручены грамоты НС и сувениры.