Մայիսի 30-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Անդրադառնալով ԱԺ-ում շրջանառության մեջ դրված նախագծերին ու հարցերին՝ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ Արպատ Ավանեսյանը, Ռուսլան Իսրայելյանը, Արմեն Սարգսյանը և Հովիկ Ջիվանյանը ներկայացրել են իրենց հանձնաժողովներում քննարկված օրինագծերը և առաջարկել դրական եզրակացությամբ ընդգրկել լիագումար նիստի օրակարգում:
Բացի օրենքի նախագծերից և պետական մարմինների հաշվետվություններից ու ամենամյա հաղորդումներից, օրակարգում կընդգրկվի նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի կողմից առաջարկված Գերագույն դատարանի և Վերաքննիչ դատարանի դատավորներ նշանակելու մասին հարցը:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա մայիսի 31-ին ժամը 11:00-ին:

Рабочее совещание относительно предстоящего пленарного заседания
30-го мая председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций и ответственные лица аппарата НС.
Коснувшись внесенных в обращение в НС проектов и вопросов, председатели постоянных комиссий Арпат Аванесян, Руслан Исраелян, Армен Саркисян и Овик Дживанян представили рассмотренные в комиссиях законопроекты и предложили включить в повестку пленарного заседания с положительным заключением.
Помимо проектов законов, отчетов государственных органов и годовых сообщений, в повестку будет внесен также предложенный Высшим судебным советом вопрос о назначении судей Верховного и Апелляционного судов.
Подводя итоги совещания, председатель НС Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание состоится 31-го мая в 11:00.