Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում մայիսի 30-ին տեղի է ունեցել «Ազգային ժողովի գավաթ»-ի հերթական խաղարկության եզրափակիչ փուլի բացման արարողությունը, որին ներկա էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, պատգամավորներ ու ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:
Եզրափակիչ փուլին մասնակցում է թեթև աթլետիկա մարզաձևից լավագույն արդյունքները ցուցաբերած 8 թիմ` Ստեփանակերտից և շրջաններից:
Ողջունելով մարզիկներին` ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է ուսումնական տարվա ավարտի և ընթացիկ տարվա գլխավոր քաղաքական տոների՝ Ղարաբաղյան շարժման 30 ամյակի և Հայաստանի առաջին հանրապետության 100 ամյակի կապակցությամբ:
«ԱՀ ԱԺ գավաթի մրցաշարը լավ հնարավորություն է ցուցաբերելու ձեր ուժերը, ֆիզիկական պատրաստվածությունը և հաջողության հասնելու կամքը, ուստի` մաղթում եմ, որ հաղթի արժանավորը»,- ընդգծել է ԱԺ նախագահը:

May 30, the opening ceremony of the final round of the "National Assembly Cup" took place in the Stepanakert Stepan Shahumyan Republican Stadium, which was attended by the Artsakh Republic National Assembly President, Ashot Ghoulyan, Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Armen Sargsyan, deputies and Minister of Education, Science and Sport of the Republic of Artsakh Narine Aghabalyan.
Eight teams from Stepanakert and regions with the best results in the light athletics are participating in the final round.
Welcoming the athletes President of the National Assembly Ashot Ghoulyan congratulated on the end of the academic year and the main political holidays of the current year - 30th anniversary of the Karabakh Movement and the 100th anniversary of the First Armenian Republic.
“The Republic of Artsakh A Cup is a good opportunity to express the strength, physical fitness and will to achieve success, so I wish the worthy to win!” the NA President emphasized.