Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում մայիսի 30-ին տեղի է ունեցել «Ազգային ժողովի գավաթ»-ի հերթական խաղարկության եզրափակիչ փուլի բացման արարողությունը, որին ներկա էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, պատգամավորներ ու ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:
Եզրափակիչ փուլին մասնակցում է թեթև աթլետիկա մարզաձևից լավագույն արդյունքները ցուցաբերած 8 թիմ` Ստեփանակերտից և շրջաններից:
Ողջունելով մարզիկներին` ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է ուսումնական տարվա ավարտի և ընթացիկ տարվա գլխավոր քաղաքական տոների՝ Ղարաբաղյան շարժման 30 ամյակի և Հայաստանի առաջին հանրապետության 100 ամյակի կապակցությամբ:
«ԱՀ ԱԺ գավաթի մրցաշարը լավ հնարավորություն է ցուցաբերելու ձեր ուժերը, ֆիզիկական պատրաստվածությունը և հաջողության հասնելու կամքը, ուստի` մաղթում եմ, որ հաղթի արժանավորը»,- ընդգծել է ԱԺ նախագահը:

30-го мая на степанакертском Республиканском стадионе имени Степана Шаумяна состоялась церемония открытия заключительного этапа очередного розыгрыша "Кубка Национального собрания", на которой присутствовали председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, председатель постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Армен Саркисян, депутаты и министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян.
В заключительном этапе приняли участие 8 команд из Степанакерта и районов республики, показавшие лучшие результаты по легкой атлетике.
Приветствуя спортсменов, председатель НС Ашот Гулян поздравил с завершением учебного года и главными политическими праздниками текущего года – 30-летием Карабахского движения и 100-летием Первой Республики Армения.
"Турнир кубка НС Республики Арцах – хорошая возможность проявить свои силы, физическую подготовленность и волю к достижению успехов. Следовательно, желаю, чтобы победил достойный", - подчеркнул председатель НС.