Մայիսի 28-ին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ընդունել է Ստոմատոլոգների առաջին հայ-ամերիկյան վեհաժողովի և ստոմատոլոգների իններորդ միջազգային վեհաժողովի մասնակիցներին:
Խորհրդարանի նախագահը նախ շնորհավորել է ներկաներին հայ ժողովրդի կյանքում նշանակալի օրվա՝ Հայաստանի առաջին Հանրապետության հռչակման 100-ամյակի առթիվ և կարևորել օրվա խորհուրդը մեր ժողովրդի պատմության մեջ:
Այնուհետև ողջունելով վեհաժողովի մասնակիցների հերթական հավաքը Ստեփանակերտում՝ ընդգծել է, որ արդեն ավանդույթ դարձած միջոցառումը կարևոր դեր ունի Արցախում համապատասխան ոլորտի զարգացման և կատարելագործման տեսանկյունից, ինչպես նաև վստահություն հայտնել, որ ձևավորված համագործակցությունը լինելու է շարունակական:

28-го мая председатель Национального собрания Ашот Гулян принял участников первого Армяно-американского конгресса стоматологов и девятого международного конгресса стоматологов.
Председатель парламента поздравил присутствующих со знаменательным днем в жизни армянского народа – 100-летием провозглашения Первой Республики Армения – и подчеркнул значение этой даты в истории нашего народа.
Затем, приветствуя очередной сбор участников конгресса в Степанакерте, председатель парламента подчеркнул, что это уже ставшее традицией мероприятие имеет важное значение с точки зрения развития и совершенствования данной сферы в Арцахе, а также выразил уверенность в том, что сформированное сотрудничество будет продолжено.
Во встрече приняли участие министр здравоохранения Республики Арцах Карине Атаян и заместитель министра Карен Базиян.