Տարեկան հաշվետվությունների քննարկում ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Մայիսի 23-ին օրվա երկրորդ կեսին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Արարատ Օհանջանյանը և Ռուսլան Իսրայելյանը:
2017թ. պետական բյուջեի կատարողականի մասին հաշվետվություններ են ներկայացրել Առողջապահության և Աշխատանքի, սոցիալական ապահովության և վերաբնակցեման նախարարները:
Առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, ներկայացնելով բնագավառի 2017թ.-ի կատարողականը, նշել է, որ պետական բյուջեից ոլորտին է ուղղվել 5մլրդ 996,5մլն դրամ, կատարողականը՝ 5մլրդ 910,9մլն դրամ կամ նախատեսվածի 98.6%-ը:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Սամվել Ավանեսյանի ներկայացմամբ՝ 2017թ.ին սոցիալական ոլորտին է հատկացվել 20մլրդ 932մլն 400 հազար դրամ, կատարողականը կազմել է 20մլրդ 48մլն 900 հազար դրամ կամ նախատեսվածի 96%- ը:
Այնուհետև Աժ պատգամավորները կառավարության լիազոր ներկայացուցիչներին առաջադրել են հարցեր՝ բյուջեի կատարողականի և նշված ոլորտներում պետական ծրագրերի արդյունավետության վերաբերյալ:

Обсуждение годовых отчетов в постоянной комиссии НС по социальным вопросам и здравоохранению
23-го мая во второй половине дня состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС Республики Арцах по социальным вопросам и здравоохранению и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое вели председатели комиссий Арарат Оганджанян и Руслан Исраелян.
С отчетом об исполнении государственного бюджета за 2017 год выступили министр здравоохранения и министр труда, социальных вопросов и миграции.
Представив отчет об исполнении госбюджета, министр здравоохранения Карине Атаян отметила, что из 5 млрд 996,5 млн драмов, выделенных ведомству, фактическое исполнение составило 5 млрд 910,9 млн драмов или 98,6% предусмотренной суммы.
Как сообщил министр труда, социальных вопросов и миграции Самвел Аванесян, в 2017 году на развитие социальной сферы было выделено 20 млрд 932 млн 400 тыс драмов, фактическое исполнение составило 20 млрд 48 млн 900 тыс драмов или 96%.
Затем депутаты НС задали уполномоченным представителям правительства вопросы касательно исполнения бюджета и эффективности государственных программ в указанных сферах.