Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը
22 մայիսի 2018
Մայիսի 22-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Ժաննա Գալստյանը և Ռուսլան Իսրայելյանը:
2017թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվություններ են ներկայացրել ԱՀ պաշտպանության նախարարը, կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը և ոստիկանության պետի տեղակալը:

Совместное заседание постоянных комиссий по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению
22 мая 2018
22-го мая состоялось совместное заседание постоянных комиссий Национального собрания Республики Арцах по вопросам обороны, безопасности и правопорядка и по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, которое прошло за закрытыми дверями. Заседание вели председатели комиссий Жанна Галстян и Руслан Исраелян.
Отчеты об исполнении государственного бюджета за 2017 год представили министр обороны Республики Арцах, директор Службы национальной безопасности при правительстве, директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям и заместитель начальница полиции.