Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը
22 մայիսի 2018
Մայիսի 22-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի ու ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ դռնփակ նիստը, որը վարում էին հանձնաժողովների նախագահներ Ժաննա Գալստյանը և Ռուսլան Իսրայելյանը:
2017թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվություններ են ներկայացրել ԱՀ պաշտպանության նախարարը, կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը, արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենը և ոստիկանության պետի տեղակալը:

Joint Sitting of the Standing Committees on Defense, Security and Law Enforcement and Budget, Financial and Economic Management
22 May 2018
May 22, a joint sitting of the Standing Committees of the Republic of Artsakh National Assembly on Defense, Security and Law Enforcement and on Budget, Financial and Economic Management was held behind closed doors. The meeting was chaired by heads of the committees Zhanna Galstyan and Ruslan Israelyan.
The reports on the execution of the state budget for 2017 were presented by the Republic of Artsakh Minister of Defense, the Director of the National Security Service under the Government, the Director of the State Emergency Service and the Deputy Police Chief.