Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Արցախ ժամանած «Լեա և Նապոլեոն Բուլլուքյան» հիմնադրամի նախագահ Ժան-Պիեռ Կլավերանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել է հիմնադրամի՝ Արցախի հանդեպ ցուցաբերած հետաքրքրությունը և հույս հայտնել, որ այցի ընթացքում հավաքագրված դիտարկումների արդյունքում մոտ ապագայում համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորություններ կստեղծվեն:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելությնան համար՝ հիմնադրամի նախագահ Ժան-Պիեռ Կլավերանը խորհրդարանի ղեկավարին է ներկայացրել 1993թ.ին Ֆրանսիայի Լիոն քաղաքում հիմնադրված «Լեա և Նապոլեոն Բուլլուքյան» հիմնադրամի նպատակները, որոնք հիմնականում ուղղված են առողջապահության՝ մասնավորապես քաղցկեղի հետազոտմանը, մշակույթի և երիտասարդ արվեստագետների աջակցությանը և համերաշխության հաստատմանը:
Աշոտ Ղուլյանը հյուրերին է ներկայացրել Արցախում Ֆրանսիայի հետ համագործակցության ծրագրերի հիմնական ուղղությունները, մասնավորապես անդրադառնալով՝ «Արցախ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի գործունեությանը, Ստեփանակերտի «Պոլ Էլյուար» ֆրանսախոսության կենտրոնի դերին, երկու երկրների քաղաքների միջև ձևավորվող ապակենտրոն համագործակցությանը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև Արցախի առողջապահության ոլորտի, մասնագետների վերապատրաստման և փոխգործակցության այլ ուղղությունների հեռանկարների վերաբերյալ:

Ashot Ghoulyan Received Representatives of the “Bullukian” Foundation
May 4, President of the National Assembly Ashot Ghoulyan, received a delegation of the Lea and Napoleon Bullukian Foundation which arrived in Artsakh led by the President Jean-Pierre Claveranne.
Welcoming the guests, the Head of the Parliament highlighted the importance of the interest of the Foundation shown towards Artsakh and expressed hope that as a result of observations during the visit, opportunities to implement joint projects in the near future will be created.
Expressing gratitude for the reception, President of the Foundation Jean-Pierre Claveranne, presented to the head of the parliament the goals of the Lea and Napoleon Bullukian Foundation founded in 1993 in Lyon, France. They are mainly aimed at health, in particular, cancer screening, culture and young artists' support, solidarity.
Ashot Ghoulyan presented to the guests the main directions of cooperation programs in Artsakh, in particular, the activities of the "Artsakh-France" Friendship Circle, the role of Stepanakert "Paul Eluard" French Center in Stepanakert, decentralized cooperation emerging between the cities of the two countries.
During the meeting, the sides have exchanged views on healthcare issues in Artsakh, retraining of specialists and perspectives for other areas of interaction.