Ազգային ժողովն աշխատակազմի փորձագիտական ծառայության բյուջետային հարցերով գլխավոր մասնագետ ունի
Ապրիլի 20-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում անցկացվել է Ազգային Ժողովի աշխատակազմի փորձագիտական ծառայության բյուջետային հարցերով գլխավոր մասնագետի թափուր պաշտոնի համար մրցույթ, որին մասնակցելու դիմում է ներկայացրել 3 քաղաքացի: Մրցույթի արդյունքներով հաղթող է ճանաչվել 2 մասնակից: Համաձայն ԼՂՀ ԱԺ աշխատակազմում պետական ծառայության մասին օրենքի՝ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի որոշմամբ՝ աշխատակազմի փորձագիտական ծառայության բյուջետային հարցերով գլխավոր մասնագետ է նշանակվել Տիգրան Սեյրանի Հակոբյանը:
Ավելի վաղ՝ մարտի 20-ին, հայտարարվել էր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին:

National Assembly Has a Chief Specialist on the Staff Expert Service on Budgetary Issues
April 20, a competition for vacant position on the National Assembly Staff Expert Service on Budgetary Issues was conducted in the National Assembly of the Republic of Artsakh, where 3 citizens have applied for participation. Two participants were announced winners. According to the Law on State Service in the NKR NA Staff, by the decision of the NA Chief of Staff, Tigran Seyran Hakobyan has been appointed Chief Specialist of the NA Staff Expert Service on Budget Issues.
Earlier, on March 20, a competition for holding a vacant position in the state service of the National Assembly of the Republic of Artsakh was announced.