Ազգային ժողովն աշխատակազմի փորձագիտական ծառայության բյուջետային հարցերով գլխավոր մասնագետ ունի
Ապրիլի 20-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում անցկացվել է Ազգային Ժողովի աշխատակազմի փորձագիտական ծառայության բյուջետային հարցերով գլխավոր մասնագետի թափուր պաշտոնի համար մրցույթ, որին մասնակցելու դիմում է ներկայացրել 3 քաղաքացի: Մրցույթի արդյունքներով հաղթող է ճանաչվել 2 մասնակից: Համաձայն ԼՂՀ ԱԺ աշխատակազմում պետական ծառայության մասին օրենքի՝ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի որոշմամբ՝ աշխատակազմի փորձագիտական ծառայության բյուջետային հարցերով գլխավոր մասնագետ է նշանակվել Տիգրան Սեյրանի Հակոբյանը:
Ավելի վաղ՝ մարտի 20-ին, հայտարարվել էր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին:

Состав экспертной службы аппарата НС пополнился главным специалистом по бюджетным вопросам
20-го апреля в парламенте Республики Арцах был проведен конкурс на замещение вакантной должности главного специалиста экспертной службы по бюджетным вопросам аппарата Национального собрания, заявления для участия в котором подали 3 гражданина. По итогам конкурса победителями стали 2 участника. Согласно закону о государственной службе в аппарате НС НКР, решением руководителя аппарата НС главным специалистом экспертной службы по бюджетным вопросам аппарата был назначен Акопян Тигран Сейранович.
Ранее, 20-го марта, было объявлено о проведении конкурса на замещение вакантной должности главного специалиста экспертной службы по бюджетным вопросам аппарата Национального собрания Республики Арцах.